S jižní Moravou je spojena myšlenka a představa pohody a příjemného způsobu života

Samozřejmě musíme k tomu přidat, že vše je propojeno s vychutnáním pozemských slastí, které nabízí místní vinaři. To, ale není všechno.

Přítomnost historických památek je hojná a není o ně nouze. Stejně jako o turistické atrakce. Kdo by neznal evropský unikát Moravský kras nebo tajemnou Býčí skálu, která zůstává pořád velkou záhadou.

Stejně tak je velkým zážitkem navštívit samotné Brno

Moravská metropole nenabízí jen nádhernou architekturu, klidné místo na výchovu dětí, dostatek pracovních míst a veškeré zázemí, potřebné k bydlení. Reality v Brně jsou dostupné v několika zajímavých lokalitách samotného města Brna, ale i v blízkém okolí s dosahem MHD. Samotné město je protkané záhadnými místy, kde vznikaly strašidelné pověsti nebo legendy. Jedno takové je běžně dostupné veřejnosti.

Labyrint pod Zelným trhem

Téměř kilometr dlouhý labyrint je plný středověkých chodeb a sklepů. Když přijíždíme do různých míst a máme možnost se podívat na vyhlídkovou věž, rádi zdoláme pár stovek schodů, abychom obdivovali krásy okolí. Nyní nás čeká přes 200 schodů, ale pod zem. Běžný návštěvník, který se bude pohybovat po známém brněnském náměstí – Zelným trhem, tak vůbec netuší, že v hloubce pod ním se prochází široká veřejnost. Pod zemí se ukrývají unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů. Expozice prozradí, jak se uchovávaly potraviny, víno nebo pivo. Archeologické nálezy a alchymistická laboratoř je plná tajemství.

Nad zemí se lépe dýchá

Podzemní chodby jsou tajemné a zajímavé, ovšem na čerstvém vzduchu je to přece jenom lepší. Procházka parky a skrze jednotlivé úseky města přináší také svojí romantiku. Možná je to tím, že je samotné město vsazeno do krásné přírody, kdy zeleň dodává sídlištím a zákoutí svůj půvab. Pak takové sídliště Lesná v Brně je ztělesnění modernistické vize o bydlení v samotném srdci přírody. To je bez větší diskuze pak jiné bydlení, než ve městě, které je plné smogu.

V Brně si můžete vybrat vhodné bydlení

Velkoměsto poskytuje skutečně dostatek možností a každý si zde přijde na své. Milovníci přírody mají v okolí dostatek možností, jak prozkoumat historické a tajemné památky. Koho zajímají různé výstavy a nové technologie výroby a rozvoje v různých oblastech, snadno navštíví místní výstaviště. Kdo má rád vodní sporty, poté má na dosah ruky samotnou přehradu. Výčet je skutečně široký. V podstatě i nabídka škol je velmi pestrá a nebudeme si nalhávat, nejeden student se rozhodne zde zůstat a založit si rodinu. Začít se může v malém a příjemném prostoru. Zařídit si pronájem garsonky v Brně rozhodně není žádný problém.

Je málo míst, která skutečně poskytují tak širokou škálu nabídek a možností. Brno rozhodně mezi ně patří.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky