Lámete si hlavu nad redukcí nákladů u domácího nebo firemního tisku?

Máme pro vás dobrou zprávu. Nejde o žádnou vědu. Pokud to ale s úsporami při tisku myslíte vážně, začněte od základu – od tiskárny.

Laserovou nebo inkoustovou tiskárnu

Obecně platí, že nejnižších nákladů na jednu vytištěnou stránku dosáhne s laserovou tiskárnou. Ty jsou však dražší než inkoustové, a proto se hodí spíše do kanceláří nebo domácností, kde se tiskne poměrně často. V takových případech se totiž vyšší pořizovací cena laserové tiskárny vyplatí.

Tisknete zřídka? sáhněte po inkoustové tiskárně. Pro malý objem tisku je jako stvořená, a to i přes to, že situace je zde přesně opačná, tedy nižší pořizovací náklady na stroj, vyšší náklady na samotný tisk.

Originální nebo alternativní náplně

Chytá vás při procházení cen originálních náplní do tiskáren závrať? Pak raději koukněte na neoriginální, tzv. kompatibilní cartridge a tonery. Jsou levnější a v mnoha případech již mají prakticky stejnou výtěžnost, jako originály.

Kompatibilní toner s HP

Pozor však na prodejce. Své peníze investujte do ověřených firem, které mají pozitivní hodnocení od svých zákazníků (například na portálech Heureka.cz nebo Zbozi.cz). Mnoho online prodejců má kamenné prodejny tonerů v Praze, Brně, Ostravě, Plzni i menších městech a pro radu či náplň si tak můžete skočit přímo do obchodu.

Myslete při tisku na ekologii

První otázka zní – potřebujete vůbec daný dokument vytisknout? Možná zjistíte, že to není potřeba. Dobrým příkladem jsou některé e-shopy, které vám fakturu k nákupu pošlou na e-mail, nikoliv vytištěnou, jako součást zásilky.

Když už se tisku nevyhnete, máte možnost oboustranného tisku. Spotřeba papíru tak klesá na polovinu. Tím šetříte nejen lesy, ale také svoji peněženku. Ve svých úsporách můžete jít ještě o krok dál. řešením je tisk více stran na 1 list A4. S ohledem na obsah dokumentu to však není vždy možné, kvůli velikosti písma atp.

Spotřeba náplní pod vaší kontrolou

Zapomeňte na “tovární nastavení tiskárny” a pohrajte si s možnostmi, které vaše mašinka nabízí. Snadno zjistíte, že disponuje různými módy tisku. Mezi nimi určitě najdete i ekonomický mód, kterým snížíte spotřebu toneru či inkoustu. Ten se hodí téměř vždy, když nepotřebujete 100% kvalitu. Dalším možným úsporným opatřením je volba ekonomického fontu. Písma, které není tučné a nezabírá příliš mnoho prostoru.

Zvažte zároveň nutnost barevného tisku.

Pokud zrovna netisknete smlouvy pro své klienty, pravděpodobně vám postačí černobílé stránky nebo stránky ve formě tzv. barevného konceptu – barevného ekonomického tisku.

Při postupném zavedení výše uvedených opatření snížíte celkovou nákladovost tisku a zároveň omezíte dopad na životní prostředí. Jde o chtěné aspekty které oceníte nejen při domácím tisku, ale především jako firma, jelikož otázky ekologie a úspornosti jsou stále žhavějším tématem.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články