V každé domácnosti najdeme dnes už počítač. Často na něm hrajeme hry, prohlížíme internet a někdo z nás ho používá k práci nebo studiu. Máte doma takovou židli, která vám u hraní zajistí pohodlí a při tom dbá na vaše zdraví? Ne? Podívejte se na několik tipů, jak takovou židli k počítači vybrat. Je to jednoduché.

Vysoká kvalita a nízká cena

Většina z nás asi nechce domácí židle vrážet horentní sumy. Není to potřeba. Stačí se držet několika zásad. I když židle bude kvalitní, může splňovat vaše požadavky, co se ceny týče. Židle k počítači levně koupíte v mnoha internetových obchodech. Některé levnější modely dokonce konkurují i dražším židlím, proto je potřeba vybírat s rozmyslem a zbytečně nepřeplácet. Podívejte se na tipy, na co se při výběru zaměřit.

  • Nosnost
  • Vhled
  • Ergonomický tvar
  • Materiál

Všechny zmíněné vlastnosti jistě pro vás budou důležité, posledním tipem je také to, zda je možno židli výškově nastavit, případně si upravit opěradlo podle svých potřeb. Výborným doplňkem židle k počítači je také podpora bederní páteře, ta totiž při zátěži trpí nejvíce.

Vysoká cena nezaručí vysokou kvalitu

Kancelářská židleSpousta z nás zjistila, že nízká cena je dána kvalitou. Není tomu ale tak vždy. Určitě není pravidlem, že když dáte za výrobek poměrně hodně peněz, že je kvalitní a déle vám vydrží. Někdy se stává, že je tomu naopak.

Židle k PC levně seženete na každém rohu, a musíte počítat s tím, že některé mohou být nekvalitní, ale dají se najít i takové, které splňují všechny vaše požadavky.

Proto i když hledíte na cenu, důsledně vybírejte a dejte si dohromady všechny plusy a mínusy. Vaše záda vám budou vděčná. Nezapomínejte také i při hraní her na to, že je občas potřeba se protáhnout.

Nezahrávejte si s plotýnkami, které vás musí ještě řadu let „nosit“.

Dopřejte jim občas odpočinek a vhodné cvičení. Kvalitní židle je důležitá, ale nezachrání vše.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky