Fingerboard nebo stavebnice: Hravá alternativa k počítačovým hrám, která rozvíjí motoriku, uvažování a zabaví na dlouhé hodiny

Bohužel je faktem, že dnes děti tráví stále více a více času u obrazovek. Dokážou být celé hodiny ponořené do videoher a dalších online aktivit. Přestože technologie nabízejí řadu výhod, nadměrné trávení času u obrazovek může mít škodlivé účinky na fyzický a kognitivní vývoj dětí. Chcete-li je od obrazovek odtrhnout, musíte jim nabídnout zábavou alternativu, která bude schopna zaujmout jejich pozornost. My víme, které hry tohle dovedou.

Hravý fingerboard

Fingerboard je miniaturní verzí skateboardu, která dětem umožňuje provádět triky a kousky pomocí prstů. Tato miniaturní prkna vypadají na první pohled jako skutečný skateboard a poskytují dětem realistický zážitek. Hra s fingerboardy může mít několik přínosů:

  • rozvoj jemné motoriky prstů
  • podpora kreativity a představivosti
  • učení se trpělivosti

Stavebnice jako nesmrtelná zábava

Stavebnice vždycky patřily mezi nejoblíbenější dětské hry. Tyto jednoduché, a přitom všestranné hračky totiž dokážou skutečně zaujmout a umožňují dětem naplno využít svůj kreativní potenciál. Skládání stavebnic podporuje motoriku, ale také logické myšlení a prostorovou představivost. Stavebnice dnes můžete pořídit v řadě provedení – ze dřeva, plastu či kovu a s širokým potenciálem využití.

Méně času u obrazovek

Rodiče se mohou snažit sebevíc, ale odtrhnout děti a mládež od televize či počítače je velmi nesnadné. Zákazy a omezení obvykle nejsou nejlepší cestou. Řešením je poskytnout alternativu, která je minimálně stejně zábavná a rozvíjející. Fingerboardy, stavebnice, ale také další hračky, které zapojují ruce i hlavu, jsou ideálním způsobem, jak podpořit dětskou hravost a kreativitu. Vyzkoušejte třeba i velmi populární juggling nebo se naučte triky s hakisakem. Uvidíte, že vás pohovka a den strávený u počítačových her nebudou lákat zdaleka tolik jako předtím.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články