Fitness ručníky se uplatní nejen při sportu

Fitness ručníky představují praktickou součást výbavy nejen do posilovny. Kde všude je využijete a jaké mají přednosti?

Fitness ručníky rychle schnou a jsou antibakteriální

Fitness ručníky, nazývané též ručníky sportovní, využijí nejen profesionální sportovci, ale i amatéři. Jsou totiž na rozdíl od běžných ručníků vyrobeny z materiálů, u kterých se klade důraz na vynikající absorpční schopnosti a také rychlé schnutí.

Tyto žádoucí vlastnosti poskytují především syntetické tkaniny. Nejčastěji se tak tyto produkty vyrábějí ze směsi polyesteru a polyamidu. Takový materiál se také označuje obecným termínem mikrovlákno. Jeho výhodou je to, že je velmi jemné, dokonce jemnější než vlákna přírodní.

Toho se využívá například pro výrobu spacáků nebo i oblečení. Výsledná textilie je pak mimořádně měkká a příjemná na dotek. Což představuje žádoucí vlastnost také u fitness ručníků, které jednoduše zůstávají jemné. A to i při častém praní. Mikrovlákno je navíc dostatečně jemné i pro zvláště citlivou pokožku alergiků a atopiků.

Jemné i měkké bývají také ručníky vyrobené z bambusu. Nicméně syntetické tkaniny vám ve srovnání s vlákny přírodními poskytnou zásadní výhodu, jelikož schnou dokonce až několikanásobně rychleji. V porovnání s bavlnou může být váš ručník z mikrovlákna dokonce suchý až 7x rychleji.

V umělých materiálech se navíc nemnoží nežádoucí bakterie. I když do nich tak často utíráte pot po sportovních aktivitách, bude ručník stále vonět. Moderní tkaniny mohou být také opatřeny ionty stříbra, které se vyznačuje antibakteriálními vlastnostmi. Použití takového ručníku je tak zvláště praktické na místech, která jsou z hygienického hlediska riziková, jako jsou třeba veřejné bazény.

Fitness ručníky jsou skladné a praktické

Výrobky z umělých vláken dále nejen rychleji schnou, ale jsou ve srovnání s bavlnou lehké a skladné. Ručník vám tak zabere jen minimum místa ve sportovní tašce. Přírodní vlákna minimálně propouštějí vlhkost a velmi proto těžknou, což není příliš praktické.

Ručníky

Skladnost podpoří také menší rozměr ručníku. Seženete ale i větší provedení, které vám udělá dobrou službu při sportovních aktivitách. Větší ručníky můžete využít i na pláži nebo jako podložku při cvičení. Snadno je tak sbalíte i do kufru či jiného cestovního zavazadla.

Stylové fitness ručníky se dnes také navíc vyrábějí v mnoha barevných variacích a s pestrou škálou různých dekorů. Dokonale tak budou ladit s vaším oblečením, skvěle zapadnou do každé sportovní výbavy a jejich nošení vás jednoduše bude bavit. Na své si tak přijdou dokonce i dámy, které mohou očekávat pestré barvy, jako je růžová.

Vybrané modely bývají vybaveny také různými praktickými „vychytávkami“, jako je například kapsa na drobnosti nebo poutko pro zavěšení. Výrobci ke svému zboží také často dodávají samostatnou transportní tašku.

Zdroj fotografií: nejsport.cz, pixabay.com

Napsat komentář

Nové články