Bydlíme na vesnici a bohužel, ten kdo upravoval jízdní řády autobusů, byl nejspíš vtipálek. Naším úsekem projede autobus pouze 2x. Ráno a to ještě pouze v době, kdy děti mají školu a pak pozdě odpoledne. Pokud si budete myslet, že každý den, opět máte smůlu, v době prázdnin nejezdí vůbec. Tak se nedá nic dělat, ale u vrat a na návsi vesnice vzrostl přímo vozový park. Což je zase pochopitelné, když jeden člen z rodiny odjede za prací, druhý se nutně potřebuje také někam dostat.
Přesně takovou situaci musela řešit i naše rodina. Na delší cestování máme vcelku spolehlivé auto, ale teď stojíme před dalším rozhodnutím. Nutně potřebujeme auto na jízdu po městě a nějakou rezervu, kdyby bylo potřeba někam rychle dojet. Za takovýmto účelem nemusíme kupovat úplně nové vozidlo, stačí spolehlivá ojetina.

Ono se řekne, bazarů je dost a aut ještě víc. Jenomže jak vybrat auto, které poslouží, je v cenové relaci a možnostech rodiny a ještě nenaletět pochybných prodejcům. V dnešní době je velká výhoda internetu. Stačí zadat ve vyhledávači autobazar nebo značky aut a už si můžete prohlížet nebo pročítat, co se Vám vlastně nabízí. Nebojte i u nás, kdybyste otevřeli historii počítače, by tomu nebylo jinak. Dokonce několikrát jsme se jeli i na vybraný vůz podívat. To co do telefonu vychválili, ve skutečnosti vypadalo jako před posledním tažením. Nebo pro změnu vypadalo hezky na pohled, ale při nastartování jste si hledali nejbližší úkryt.

Výlet do Prahy

Nákup vozu z druhé ruky je vždy levnější, než kupovat nové. Jen člověk je už opatrnější a dokonce se zdá, že tak nějak ve střehu. Asi úplně nejlepší by bylo kupovat auto z okruhu svých známých. Bohužel nikoho takového po ruce nemáme. Nicméně jsme si vyhlédli auto, které se nám líbilo a cenově by bylo i dostupné. Menší háček je v tom, že musíme do Prahy. Nevadí, tak někdo jezdí do Prahy po památkách, někdo za účelem ne tak příjemným, ale bohužel nezbytným.

V autobazaru nás již očekávají, dá se říci s otevřenou náručí, s milým úsměvem a pomalu již s vyřízenými papíry na nákup vozidla. Vypadá to až moc podezřele. Při dotazu na prověření vozu, prohlídky na rampě a zkušební jízdy, úsměv prodávajícího mizí. Tak snad jsme si vybrali, tak nechápe, proč teď děláme problémy, přece s autem se dá ihned odjet.

Další ne již milá slova vedla k tomu, že jsme za sebou zavřeli dveře a s údivem odcházíme. Ještě samozřejmě si vyslechneme pár milých slov na rozloučení. No a je to, co teď. Je nám jasné, že to není jediný prodejce, ale tohle jsme nečekali. Tak když už jsme tady, tak si najdeme jiné bazary aut a trochu si je jen tak projdeme.

Milé překvapení

Prochodili jsme hodně autobazarů a setkali se s různým jednáním prodávajících. Byli jsme rozhodnuti navštívit poslední bazar a namířit to k domovu. Tentokrát to ale bylo všechno jinak. Zaměstnanec k nám mile přistoupil a nabídl pomoc, ale tak nějak jinak, než jsme se s tím setkali doposud. Vyslechl si naše požadavky a představu, co by náš nový drobeček měl umět a co bychom požadovali. To víte, do hor a na vesnici se nehodí hned tak všechno.

Jaké překvapení bylo, když nám bylo doporučeno vozidlo našich představ, že jsme dostali ještě něco navíc. Ověření původu vozidla společností Cebia. Z databáze jsme získali historii vozidla, včetně majitele, rok výroby, informace o stavu tachometru a i kontrolu, zdali vozidlo není zatíženo nějakým úvěrem. To se nám ještě nestalo. Technik nás vzal na prohlídku automobilu na rampu, provedl kontrolu barvy, tím se dá zjistit, jestli auto nebylo havarované. Důkladně nám vysvětlil interiér, zkrátka nám věnoval dostatek času, abychom se mohli v klidu rozmyslet. To už jsme ale byli netrpěliví, protože jsme měli touhu se v tomto objeveném pokladu projet.

Okamžik rozhodnutí

Manžel nastartoval auto a měl uši pěkně nastražené, jak poslouchal motor. Samozřejmě se zajímal o hlučnost kol a ložisek. Také jak sedí v zatáčkách a jak brzdí. Spojka mu vyhovovala a z testovací jízdy měl velmi dobrý pocit. Ale už z očí bylo poznat, že našel to pravé vozítko. Od dokončeného prodeje chyběl jen krůček. Neměli jsme dostatečnou hotovost na koupi. Chtěli jsme se domluvit o rezervaci vozu a až budeme mít celkovou hotovost, tak si pro auto přijedeme.
Musím říci, že tento bazar aut v Praze mě opět překvapil. Po domluvě nám vyřídil úvěr a ještě jsme dostali 24 měsíců záruky, takový servis se opravdu nevidí.

Předali nám veškerou dokumentaci, záznamy o prověření, servisní knížku, nějaké návody a klíče. Museli jsme si pak přiznat, že tento autobazar nás překvapil nejen svých chováním, ale také přístupem. Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací, které by nám jinde ani neřekli. Takže někdy příště už budeme chytřejší a víme, na koho se obrátíme.

Jeden komentář u “Jak jsme vybírali auto”

  1. ladaB napsal:

    Z bazaru jsme měli jen první auto, nebylo dost peněz a taky jsme přistavovali barák. Další dvě byla auta nová a poslední jsme kupovali od známých a bylo tři roky staré. Často sice už nejezdíme, ale bez auta být nechceme. Je to taková “pojistka”, že když chci nebo musím – tak sednu a jedu.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články