Jaro je samozřejmě jedno z těch optimističtějších ročních období, ovšem ne vždy si ho člověk dokáže užívat tak, jak by chtěl. Změna tlaku a počasí, počáteční teplotní výkyvy nejen v průběhu týdne, ale dokonce i v rámci jednotlivých dní, i prodlužování doby, po kterou se člověk snaží být, oproti zimním měsícům, aktivní. To vše může být pro náš organismus trošku nápor. Pověstná „jarní únava“ tedy určitě není žádný mýtus. Jak se s přechodem zimy a jara srovnat co nejbezbolestněji?

V rámci jarního úklidu i zdobte

Jarní úklid nebývá až tak zábavnou činností, takže i vidina této povinnosti mnoha hospodyňkám narušuje radost z prvních jarních paprsků. Pokud si jej ale zpestříte i o drobné zdobení vašeho příbytku, jistě vás bude bavit o dost více. Už jen kvůli tomu, že nebude čistě mechanickou stereotypní činností, ale můžete zapojit i něco málo kreativity a tvořivosti. Někdo si výzdobu koupí a někdo vytvoří. Abyste si jaro užila se vším všudy, vytvořte si vlastní výzdobu podle své fantazie. Budete z ní mít větší radost než z té zakoupené. Internet nabízí nepřeberné množství motivů, tipů a rad, jak si dům vyzdobit.

Dalším vítaným oživením úklidu bude hudební doprovod. Pusťte si k vyrábění svou oblíbenou hudbu a uvidíte, jak vám práce půjde od ruky. Abyste si mohla hudbu pustit i na terase, pořiďte si bezdrátový bluetooth reproduktor Crater 6 BG. Pyšní se možností spárovat se s jinými zařízeními a má v sobě zabudovanou i čtečku micro SD karet. Kromě toho umožňuje přehrávání FM rádia a formátů WMA / MP3 a podporuje bluetooth profily A2DP, AVRCP. Využívat můžete také funkci True wireless stereo a navíc tento reproduktor disponuje širokopásmovým reproduktorovým systémem, díky němuž vám dopřeje čistý a dynamický stereo zvuk. Příjemným bonusem bude jistě i to, že na jedno nabití vám bude hudbu přehrávat až 5 hodin.

Pokud si budete chtít vychutnat třeba zalévání zahrady za doprovodu oblíbené hudby, nemusíte mít o tohoto společníka obavy, je totiž odolný vůči stříkající vodě, nemusíte tedy na něj brát žádné velké ohledy a brát ho i do terénu.

Sestavte si jídelníček

Malátnost a únava mohou mít původ i ve stravovacích návycích. Už i vy máte pocit, že zimní stravovací návyky by chtěly drobně poupravit a obohatit o více položek s ovocem a zeleninou? Ať už sezónní nedostupností, pohodlností či jinak fungujícím metabolismem, většina z nás, ať už vědomě či nevědomky, má jiný letní a zimní jídelníček. Pusťte se tedy do plánování toho jarního/letního. Vidina chutného a zdravého stravování vám jistě dodá energii už jen jeho sepisováním a plánováním.

Vyrazte mezi lidi

Pokud se již schyluje k tomu, že navzdory krásnému počasí, zalezete po usilovném úklidu pod deku, zkuste se v poslední chvíli zmobilizovat a vyrazte ven mezi lidi. Pokud vás nebaví „jen“ obyčejné procházky po jarních rozkvetlých parcích, můžete navštívit různé skanzeny a hrady, které již v prvních dnech vymýšlí pro své návštěvníky lákavé programy k odstartování nové sezony.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články