Jak vybírat autodíly? Dejte si pozor na nekvalitní kusy

Žádný vůz nefunguje stoprocentně bezporuchově. Čas od času se prostě něco porouchá a je třeba to opravit. Závad je celá řada, ale často bývá problémem opotřebení některé z částí vozu a nastupuje nutnost koupit nové autodíly. Jenže zde mnoho lidí narazí na problém, a tím jsou nekvalitní součástky, které se ale prodávají za standardní cenu a nemile vás překvapí až v provozu. Může se jednat prakticky o cokoliv, ale často to bývají technické součástky, jako je třeba spojkové ložisko, které většina lidí nikdy neviděla, a nedovede poznat, zda je kvalitní nebo ne. Na co se tedy zaměřit, abyste nenaletěli?

Kde nakupovat?

Zásadou číslo jedna je nenakupovat na pochybných čínských e-shopech, ale obrátit se na české poskytovatele, kteří také podléhají českému právnímu režimu a v případě potíží se vše dá řešit i právní cestou. Je jasné, že za takový nákup si zákazník obvykle připlatí, ale může si být jistý, že pro své vozidlo udělal to nejlepší. Navíc i zde jsou občas akční nabídky či výprodeje, a tak možná budete mít štěstí a seženete přední světla za lepší cenu, než jste vůbec čekali.

Na co si dát největší pozor?

Nejčastěji bývají potíže s těmito součástkami:

  • zapalovací svíčky
  • olejové či vzduchové filtry
  • brzdové destičky
  • části karosérií

Než součástku koupíte, zjistěte si také, kdo je výrobcem dané součástky a pokud jej dobře neznáte, raději si o něm na internetu dohledejte reference. V případě, že žádné nejsou k dohledání, je to trochu podezřelé a možná by bylo vhodné zkusit se alespoň poptat v nějakém diskusním fóru, které se aut týká.

Další možností je konzultovat situaci přímo s prodejcem vozu nebo se zeptat u známých. I oni třeba mohou mít v záloze nějakou nečekanou součástku, jako motorek ostřikovače, a ušetří vám peníze i hledání. V každém případě platí, že je lepší si za součástku připlatit než později řešit další výměnu a možná i horší potíže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články