Jak vybírat autodíly? Dejte si pozor na nekvalitní kusy

Žádný vůz nefunguje stoprocentně bezporuchově. Čas od času se prostě něco porouchá a je třeba to opravit. Závad je celá řada, ale často bývá problémem opotřebení některé z částí vozu a nastupuje nutnost koupit nové autodíly. Jenže zde mnoho lidí narazí na problém, a tím jsou nekvalitní součástky, které se ale prodávají za standardní cenu a nemile vás překvapí až v provozu. Může se jednat prakticky o cokoliv, ale často to bývají technické součástky, jako je třeba spojkové ložisko, které většina lidí nikdy neviděla, a nedovede poznat, zda je kvalitní nebo ne. Na co se tedy zaměřit, abyste nenaletěli?

Kde nakupovat?

Zásadou číslo jedna je nenakupovat na pochybných čínských e-shopech, ale obrátit se na české poskytovatele, kteří také podléhají českému právnímu režimu a v případě potíží se vše dá řešit i právní cestou. Je jasné, že za takový nákup si zákazník obvykle připlatí, ale může si být jistý, že pro své vozidlo udělal to nejlepší. Navíc i zde jsou občas akční nabídky či výprodeje, a tak možná budete mít štěstí a seženete přední světla za lepší cenu, než jste vůbec čekali.

Na co si dát největší pozor?

Nejčastěji bývají potíže s těmito součástkami:

  • zapalovací svíčky
  • olejové či vzduchové filtry
  • brzdové destičky
  • části karosérií

Než součástku koupíte, zjistěte si také, kdo je výrobcem dané součástky a pokud jej dobře neznáte, raději si o něm na internetu dohledejte reference. V případě, že žádné nejsou k dohledání, je to trochu podezřelé a možná by bylo vhodné zkusit se alespoň poptat v nějakém diskusním fóru, které se aut týká.

Další možností je konzultovat situaci přímo s prodejcem vozu nebo se zeptat u známých. I oni třeba mohou mít v záloze nějakou nečekanou součástku, jako motorek ostřikovače, a ušetří vám peníze i hledání. V každém případě platí, že je lepší si za součástku připlatit než později řešit další výměnu a možná i horší potíže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články