Určitě každý z nás už přemýšlel o tom, jak změnit své bydlení

Někdo by rád do rodinného domku, někdo preferuje panelákový byt, či cihlový činžovní dům.
Jste tedy spokojeni s tím, jak bydlíte, nebo sníte o tom, jak to změnit. Někdo bydlí ještě s rodiči, někdo s tchyní a nelíbí se mu to, obzvlášť když má plno „řečí“. No jo, ale hypotéku každému nedají.

Přece se říká, že všude dobře, ale doma nejlépe

Proto si alespoň zatím uspořádáme byt tak, abychom se tam cítili dobře.

Já jsem doma ráda, i když to nemáme zrovna moderní bdlení

Ano, líbí se mi nové pokojové stěny, ale připadají mi moc malé, spíš pro začínající rodiny, kdy mladí nemají moc věcí. Nevím, kam bych všechno, co mám, prostě dala. I když stále „pracuji“ na tom, že občas něco vyházím, stále ještě toho je hodně.

V moderních bytech ani nevidíte koberce nebo záclony

U nás byly vždy koberce, záclony, závěsy, líbí se nám to a na prach alergičtí nejsme nikdo. A je fakt, že mi to přijde i útulnější, než studená plovoucí podlaha. Nejstarší v bytě máme tedy stěnu, jinak kuchyň už třetí, celkem novou koupelnu a ložnici. Dokoupila jsem nějaký ten obraz, na stěnách se dobře vyjímají.
Ti starší si určitě vzpomenou na tehdejší hit obrazů doma dělaných z chemlonu. Taky jsem jich pár měla – západ slunce, kočku, vlčí máky… Z dnešního pohledu by to doma nikdo nechtěl, ani já ne.

S naším bydlením jsem spokojená, i když bych taky nějaký nábytek vyměnila

Je v tom ale malý háček. Manželovi je už přes 70 let, a „všechno stačí“ a na co kupovat jiný v těchto letech. Jsem ráda, že nás mladí přesvědčili, a my udělali novou střechu na domku, včetně izolace ploché střechy nad garáží a verandou. Teplíčko je hned poznat a jak jsem viděla jednu reklamu na barvu na plot, asi bude u nás i pravdivá 😀
Aspoň mu stále připomínám, že bychom měli vyměnit sedací soupravy ve dvou pokojích. Sice tak staré nejsou, taky jsme je už několikrát měnili, ale jsou lepší, modernější a zase by pokoje vypadaly trochu jinak a líp.

A co vy

Jste rádi doma tak, jak to máte, nebo sníte o jiném bydlení, či novém nábytku?

2 komentáře u „Jak změnit své bydlení“

  1. ladaB napsal:

    Ještě se mi nelíbí, i když je to dnes moderní a ani jiné byty se nedělají. Obývací pokoj spolu s kuchyní je asi dobré jedině v tom, že jsou lidé stále spolu a mohou komunikovat. Preferuji ale mít zvlášť pokoj a zvlášť kuchyni. Asi jsem staromódní, ale takhle mi to vyhovuje víc. Když se vaří třeba květák, smaží řízky, je to cítit po celé místnosti. Co se mi ještě nelíbí, když je WC v koupelně, to by mi asi vadilo. Každý jsme prostě jiný a bydlíme tak, jak nám to vyhovuje. 🙂

  2. bobalka napsal:

    Ono bydlení podle mě není o modernosti, ale o tom cítit se tam doma. Taky nemám moderně zařízený byt, mě se to prostě nelíbí, cítím se dobře v tom svém i se starou stěnou, závěsy a záclonami. Mě ty moderně upravené byty přijdou takové nedobydlené, bez záclon a koberců, ale každý ať si bydlí jak chce. Já jsem v tom svém spokojená.

Napsat komentář

Nové články