Na co pamatovat při výběru šatní skříně?

Výběr kvalitní a dostatečně prostorné šatní skříně je zásadní – zejména pokud bydlíte v bytě, kde místa není nazbyt. Pokud si totiž zvolíte správně, poskytne vám taková šatní skříň ideální úložný prostor, kam se vejde daleko víc, než čekáte.

Dvakrát měř, jednou řež

Nevíte, jestli umístit šatní skříň do chodby, do ložnice, či do obývacího pokoje? Především promyslete, kolik prostoru vlastně potřebujete, a co vše budete chtít dovnitř uložit. Pak vezměte do ruky metr a projděte celý byt, abyste si udělali reálnou představu o tom, kolik kde máte místa a kam skříň nejlépe zapadne. Zvažte i umístění dalšího nábytku, jako jsou třeba komody nebo jiné úložné prostory.

Vyberte si materiál

Klíčovým parametrem šatní skříně by měl být také materiál. Pokud se má jednat o investici na dlouhou dobu, zvažte investici do masivního dřeva. Skvěle vypadá také kombinace kovu a dřeva nebo kovu a skla, záleží samozřejmě na vašich preferencích. Levnější skříně pořídíte z lamina, ale jsou náchylnější na opotřebení a je možné, že za pár let už prostě nebudou vypadat hezky.

Praktické otevírání

Běžně se skříně otevírají pomocí pantů. Ve skutečnosti toto řešení není tak úplně praktické. Po čase mohou dveře přestat doléhat, navíc takové otevírání bere zbytečně moc prostoru. Proto je lepší variantou pojezdové otevírání, které je prostorově úspornější.

Kolik to bude stát?

To je samozřejmě zásadní otázka. Mnoho lidí je ochotno vyhodit desetitisíce za designová křesla nebo masivní jídelní stůl, na skříních však šetří. Přitom kvalita zde hraje zásadní roli. Platí, že úzké a vysoké jednodveřové skříně se dají pořídit i za pár tisíc, ale u velkého šatníku počítejte s částkou v řádech desítek tisíc korun. Dražší skříně pak obvykle bývají vybaveny také sklem, zrcadlem nebo ozdobnými prvky. Výhodou může být i vnitřní osvětlení.

Nejen kvalitní šatní skříně, ale i jiný nábytek zakoupíte na e-shopu www.atan.cz.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články