Plastové palety předčí ty dřevěné. Proč jim dát přednost?

Žádný sklad ani obchod se neobejde bez palet. Je to velmi snadný pomocník při přepravě i skladování. Asi všichni známe klasické dřevěné palety, které jsou doposud běžně dostupné, ale dnes už je nabídka daleko širší. Daleko lepším a efektivnějším řešením jsou plastové palety, které nabízí hned celou řadu výhod.

Proč dát přednost plastu

Je sice pravdou, že plastová paleta vás vyjde poněkud dráž než ta klasická dřevěná. Nicméně existuje hned několik důvodů, které by vás mohly přesvědčit o tom, proč je dobré do plastových palet investovat.

Plastové palety jsou především dlouhodobou investicí. To je dáno tím, že mají oproti dřevěným paletám mnohem delší životnost. Jsou lehčí, což je velká výhoda zejména při přepravě, ale také jsou zcela odolné vůči škůdcům nebo plísním a není nutné je nijak ošetřovat. Stačí je po použití umýt proudem vody a veškeré nečistoty jsou pryč.

Plastové palety jsou šetrné i k životnímu prostředí. Po použití se dají snadno vytřídit a zrecyklovat, takže ani naše planeta nebude jejich používáním zatížena.

Proč se tato investice vyplatí

Pokud zainvestujete do kvalitních plastových palet, máte jistotu, že vám vydrží mnohonásobně déle než klasické dřevěné. Euro palety vyrobené z plastu nejsou omezeny počasím nebo povětrnostními podmínkami. Můžete je klidně nechat ležet na přímém slunci nebo na dešti a na jejich kvalitě a výdrži se to nijak neodrazí.

Pro zaměstnance velká výhoda

Při práci s paletami je také nutné myslet na bezpečnost práce. I zde plastové palety vítězí. Dřevěné palety se totiž při přepravě mohou snadno posunout a jejich vysoká hmotnost jen nahrává nepříjemným nehodám. Zaměstnanci se také snadno mohou zranit o třísky nebo vyčnívající hřebíky, což u plastové palety nehrozí. Euro paleta z plastu byla navržena tak, aby vyhověla velmi přísným bezpečnostním požadavkům. Manipulaci s ní usnadňují speciální bezpečností okraje, které zabraňují posunutí při přepravě a zajišťují maximální komfort při práci.

Snadná manipulace

Plast je samozřejmě daleko lehčí než dřevo. Může s nimi snadno nakládat úplně každý, a to ani nezmiňujeme velikou výhodu, kterou je nízká hmotnost při samotné přepravě. Nemusíte již hmotnost palet počítat k nákladu, a tudíž můžete naráz přepravit více zboží. To má vliv i na cenu za přepravu, která se v konečném součtu skutečně výrazně sníží.

Výdrž a údržba

Dřevěné palety se bohužel velmi snadno zašpiní – to ví snad každý, který s nějakou pracoval. Již po pár použitích jsou špinavé, zašlé a mohou působit nehezky a opotřebovaně. Dřevo je bohužel poměrně snadno náchylné ke znečištění a nedá se příliš jednoduše vyčistit. Oproti tomu plastové palety jen opláchnete proudem vody nebo je omyjete dezinfekčním přípravkem a jsou znovu jako nové a připraveny k použití.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články