Pomůže vám sérum na řasy k dokonalejšímu a svůdnějšímu pohledu?

Dlouhé a objemné řasy jsou již dlouho považovány za symbol krásy a půvabu. Mnoho žen proto zoufale touží po hustších a zatočenějších řasách, a to i bez použití řasenky. Proto kosmetické firmy vyvinuly produkt známý jako sérum na řasy, který slibuje viditelné výsledky. Tato séra prý podporují růst řas, ale mohou skutečně fungovat?

Jak rostou řasy?

Než si vůbec sérum a řasy pořídíte, je dobré pochopit, jak funguje přirozený cyklus růstu řas. Řasy, stejně jako vlasy na naší hlavě, procházejí různými fázemi růstu. V první fázi dochází k aktivnímu růstu řas a také se tvoří nové řasy. Obvykle tato fáze trvá přibližně 30 až 45 dní. Následně se růst zpomaluje a řasový folikul se začíná zmenšovat. Tato fáze trvá přibližně dva až tři týdny. V poslední fázi dochází k odpočinku, řasy jsou plně vyvinuté, ale aktivně nerostou. Může trvat až 100 dní a během této fáze staré řasy nakonec vypadnou, aby uvolnily místo novým. Séra fungují tak, že prodlužují první fázi a podporují rychlejší růst řas.

Hlavní složky sér na řasy

Pro dosažení těchto výsledků séra obvykle obsahují kombinaci klíčových složek, které působí ve vzájemné součinnosti. Jednou ze zásadních složek jsou peptidy, tedy řetězce aminokyselin, které hrají klíčovou roli v buněčné signalizaci. V sérech na řasy mohou některé peptidy pomáhat posilovat a vyživovat folikuly, díky čemuž řasy vypadají zdravěji a předchází se jejich lámání. Další oblíbenou složkou je biotin, známý také jako vitamin H, který je základní živinou, jež podporuje celkové zdraví vlasů. V sérech na řasy může biotin zvýšit pevnost a pružnost řas a snížit tak pravděpodobnost jejich lámání. V neposlední řadě skvěle působí také panthenol, který pomáhá hydratovat řasy, takže vypadají hustší a lesklejší.

Pokud tedy zvažujete koupi séra na řasy, ujistěte se, že obsahují účinné složky, aby skutečně mohly mít nějaký efekt. Zdraví a vzhled řas ale z velké části závisí i na genetice a celkovém zdravotním stavu, proto je potřeba pamatovat na to, že sérum nedokáže zázraky.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Napsat komentář

Nové články