Proč stoupá popularita dětských elektrických autíček

Elektrická auta pro děti reprezentují stále populárnější segment hraček. Proč jsou tolik oblíbená a v čem spočívají jejich výhody?

Elektrická auta si na procházkách zamilují nejen děti

Podle psychologů je hra jedním z důležitých prostředků výuky a vzdělávání, její účinnost je postavena na silném autentickém zážitku a s ním spojených emocí. Hra může mít řadu podob a jednou z nich je nápodoba, která je důležitým prostředkem vývoje, jelikož dítě se učí v prvních letech života výhradně takto.

Tato schopnost se manifestuje už kolem druhého roku věku. K přirozeným projevům dětského chování tedy patří snaha být v určitých ohledech jako maminka či tatínek. A vykonávat stejné činnosti, jako je například řízení automobilu.

Elektrická auta pro děti jsou velmi často věrnými replikami klasických „velkých“ modelů. Díky tomu baví i tatínky. Děti tento typ hraček především motivuje k pobytu venku a napomáhá jim vštípit radost z pohybu. Autíčko je navíc dobrou alternativou ke kočárku.

S autíčky s větším výkonem se úspěšně můžete vydat i do terénu. Nejvýkonnější jsou konkrétně provedení se čtyřmi motory. Obvykle platí, že motory s vyšším napětím (V) přinášejí i větší výkon (W). Proto má smysl se poohlížet po hračce disponující čtveřicí motorů s napětím 24V. Je-li auto vybaveno více motory, zpravidla nabízejí výkon 30 W.

Terénní modely jsou pak také osazeny koly z tzv. EVA pěny, což je velmi odolný a pružný materiál. Dokáže účinně tlumit případné nerovnosti na cestě a současně slibuje dlouhou výdrž.

Dětská autíčka jsou zcela bezpečná

Autíčka jsou vhodná pro chlapečky i dívky, záleží na provedení. K dispozici jsou oblíbené kabriolety i terénní auta. Zvážit můžete i model pro dva malé pasažéry. Dvoumístné provedení pak bývá adekvátně širší, počítejte s rozměrem 100 cm.

Nijak nesplnitelné přitom není ani přání, abyste se s ratolestí mohli projet také. Některá auta se vyznačují dostatečnou nosností na to, aby kromě jednoho dítka uvezla i dospělého. Na sedadle spolujezdce pak bývá i rodičovský pedál.

V případě, že chcete potomstvu zajistit maximální bezpečnost, bude vhodné pořídit elektrické vozítko s dálkovým ovládáním. Takovéto vozy řídí rodič a může tedy kdykoli změnit směr a rychlost jízdy nebo malého motoristu za volantem okamžitě zastavit.

Auta jsou navíc vybavena i bezpečnostními pásy, takže nehrozí, že by dítě vypadlo. Obecně se doporučuje posadit poprvé do podobného stroje dítko zhruba ve 3 letech. To už je schopno si s ovládáním poměrně úspěšně poradit. Rychlost u těchto variant pro menší děti nebývá závratná, pohybuje se na úrovni maximálně 5 km/h. Seženete ale i auta schopná „pádit“ rychlostí dokonce až 15 km/h.

V provozu vám většina z nich vydrží hodinu až dvě, pak budou potřebovat nabít. Průměrná doba potřebná pro nabití se pohybuje od 6 do 10 hodin. Obecně je však ideální ponechat autíčko na nabíječce přes noc.

Zdroj fotografií: nejsport.cz

Napsat komentář

Nové články