Detaily ve veřejných prostranstvích jsou nenápadnými a snadno přehlédnutými průvodci našich cest za prací, do škol, za sportem či za zábavou. Města a různé lokality jsou neustále se transformujícím organismem. Staré zaniká a něco nového se rodí.

Určitě se dá těžko přehlédnout, když někde zbourají starou továrnu či skladiště. Postupně na takových místech vyrůstají nové bytové komplexy, obchodní a kancelářské budovy. Na okrajích měst vyrůstají logistická centra a skladové areály.

Jistě to znáte! Denně tudy procházíte nebo projíždíte a najednou se na tom místě vyloupne nová stavba. A každý si klade otázku, co to tam vzniká? Budou to byty nebo kanceláře? Jaké firmě to bude patřit? Bude se jednat obchodní centrum? Která architektonická kancelář to stavěla?

Všímáme si obvykle toho podstatného, velkého. Už méně si uvědomíme, že k dokonalosti je třeba mnoho detailů. Dotáhnout takovou stavbu do konce znamená počítat s úpravou každého metru čtverečního okolní plochy. Správný urbanistický návrh většinou již počítá s detaily a drobnostmi, které učiní z takového nového místa dokonalý harmonický celek.

Parky a vnitrobloky upravené pro relaxaci

V rámci bytových komplexů zpravidla vzniká nárok na dostatečné množství zeleně a parkové úpravy. Lidé se tu budou chtít cítit dobře, odpočívat. V okolí si budou hrát děti, budou se zde venčit psi. Je třeba zkrátka zajistit potřebnou infrastrukturu pro relaxaci i udržení pořádku. Hodit se budou jednoduché lavičky, ale je možné počítat i s místy na grilování či piknik.

Ať už pak bude údržba zeleně a pořádku v rukách obce nebo správců jednotlivých komplexů, určitě nepůjde jen o sekání trávy. Bude třeba počítat s úklidem odpadků a není nic jednoduššího než vybavit takový prostor dostatečným množstvím odpadkových košů, popřípadě nádob na psí exkrementy.

Lákavé harmonické obchodní zóny

Vybavme si nyní vstupní atrium do nově vzniklého komerčního a kancelářského centra. Již tyto venkovní prostory by nás měly naladit perfektní úpravou a čistotou. Samozřejmostí jsou popelníky pro kuřáky, kteří se nemohou své vášni věnovat uvnitř budov. A pochopitelně opět všudypřítomné koše na odpadky. Jsou to drobnosti, kterých si ani nevšimneme, a přitom tyto doplňky lze pořídit i v pěkné designové úpravě pro dokonalé sladění s okolím.

Podobné stavby již většinou počítají s tím, že v přízemích se nachází řada obchůdků, bister nebo restaurací. Někdy je počítáno se vstupy do metra a tak podobně. Je potřeba vybavit vstupní prostory a terasy takových provozoven. Vytvořit sympatické zákoutí pomocí pár kusů zahradního nábytku, několik stolků a židlí, případně i slunečníků tak, aby zaměstnanci firem měli chuť se zajít na oběd či krátké jednání s obchodními partnery.

Ulice i areály s jasnými pravidly

Města a obce musí dbát na bezpečný provoz všech účastníků – jak chodců, řidičů tak například i cyklistů. A i v této oblasti je potřeba domyslet řadu detailů a prvků městského mobiliáře. Zajistit přístřešky na zastávkách, bezpečně oddělit nástupní prostory a vozovku zamezovacími sloupky. Stejně tak opatřit chodníky a parkovací zóny nebo i podzemní garáže.

Stále populárnější je pro mnoho lidí jízda na kole kamkoliv, ať už do práce nebo jen na nákup. Chytré městské plánování počítá dopředu s dostatečným vybavením, a tak se před kancelářskými budovami, supermarkety nebo vedle parkovišť pro auta zaměstnanců objevují zabudované stojany na kola.

V nově vzniklých areálech firem, skladů či logistických center také zaznamenáváme finální úpravy v podobě příjezdových cest, parkovišť, vstupů do budov či nájezdových ramp a vjezdů do skladů. I zde je potřeba doladit řadu detailů počínaje navigačními panely, zamezovacími sloupky nebo různými protinárazovými ochranami z betonu nebo kovu. A to nemluvíme o navigačních dopravních zrcadlech a podobných detailech.

No a nyní upřímně: pokud si chcete koupit boty nebo oblečení, neváháte a víte kam si to zajít koupit. I v dnešní době, kdy se vše přesouvá na internet, víme, kde si to vše lze vyhledat.

Věřili byste ovšem, že i takové vlastně průmyslové doplňky lze někde sehnat jako v obchodním domě? Ve společnosti AJ Produkty se zabýváme vybavením pro kanceláře a sklady a od samého počátku v roce 1975 se snažíme, aby u nás klienti našli vše pod jednou střechou. Proto i veškeré zmíněné příslušenství a vybavení do exteriérů včetně těch nejméně očekávaných drobností naleznete pohodlně na našem webu. S podrobnými dotazy Vám ochotně pomůže naše zákaznické centrum.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články