Mohlo by vás zajímat

Pobyty na zámku, skvělý zážitek
Sirup z rakytníku je plný vitamínu C
Magazín o zdraví vám poradí
Rybářská dovolená v Jižních Čechách
Kvalitní víno pro slavnostní příležitost
Svatební obřad na zámku

Zážitkové menu v zámeckém hotelu Chateau St. Havel ****


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem. Odpočiňte si při svíčkách a v krásném stylovém proštředí s vynikající kuchyní.

Hledal jsem a vidím

Tip na dovolenou

Chcete se dostat do kondice a zlepšit svoji postavu?

Až 80 % úspěchu spočívá ve správné stravě. Bez vyváženého a pestrého jídelníčku se daleko nedostanete. Dobrou zprávou je, že začít se zdravým stravováním není nic složitého. Pomůže vám k tomu například těchto 5 tipů.

Začněte postupně

Nejhorší jsou ukvapené začátky, kdy se rovnou po hlavě vrhnete do šíleně drastické diety. Tudy cesta rozhodně nevede, protože tělo bude v šoku a místo shazování přebytečných kil se bude snažit přežít těžké období. Mnohem lepší strategii je pozvolné aplikování drobných změn. Jde například o nastavení pravidelného režimu v jídle, sledování dostatečného příjmu bílkovin a začleňování zeleniny.

Přijďte na chuť novým jídlům

Řada lidí se nechce pustit do hubnutí, protože se bojí, že přijdou o svá oblíbená a chutná jídla. Jenže není tomu tak. Chce to jít na věc chytře a pustit se do experimentování v kuchyni. Vyzkoušejte sílu bylinek a přírodního koření. Naučte se ozvláštnit zdravé recepty pomocí svých oblíbených věcí a jistě zjistíte, že to jde i bez zbytečného přebytku kalorií.

Myslete na zdraví svých střev

Ve stravě je potřeba přijímat přiměřené množství vlákniny. Známe rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, přičemž druhá varianta je nesmírně důležitá pro zdravý zažívací trakt. Přátelské bakterie se totiž starají o důležitou rovnováhu. ve střevech dokonce sídlí celá jedna třetina imunitního systému. Snažte se konzumovat co nejvíce zeleniny, ovoce a zdravých obilovin.

Zařaďte superpotraviny

Jsou bohaté na minerální látky a vitamíny. Tělo se vám za ně odmění správným fungováním. Superpotraviny se právem těší dobrému jménu, protože jsou bohaté na nutričně prospěšné látky. Zařazujte je do jídelníčku ideálně v období diety, kdy hrozí, že může chybět některý ze stopových prvků. Podívejte se, jaké zdravé a dostupné superpotraviny by neměly chybět ve vašem jídelníčku.

Zdravější alternativy s menším počtem kalorií

Řešením není vynechat všechny sacharidy, ale nahradit je výživnější variantou s menším počtem kalorií. V článku o zdravějších variantách příloh najdete spoustu možností, jak si zpestřit jídelníček a ještě udělat něco dobrého pro své tělo.

Více informací o zdravém stravování a sportu najdete na internetovém magazínu Realfitness.cz.

5 komentářů na „5 tipů, jak začít se zdravým stravováním“

 1. rojak napsal:

  Vepřové sádlo je zdravější jak všechny oleje, které znám. Kromě olivového samozřejmě.

 2. matylda napsal:

  Podle mne není vůbec nutné drasticky měnit jídelníček, pokud tedy máme v jídle zastoupeny všechny složky potravin. Ono opravdu i ten bůček může být, když ho někdo nemá na stole každý týden. Dietologové a “američtí vědci” už přišli na to, že máslo, vejce a jiné dříve zatracované potraviny jsou vlastně velmi zdravé. Takže v podstatě člověku, který nemá nadváhu ze zdravotních potíží (například nemocnou štítnou žlázu či klouby v háji), by mělo stačit zmenšit porce, zvýšit pohyb a snažit se optimisticky koukat na svět. Ach jo.Tak honem, musím si jít zacvičit a přilepit úsměv na tvář 🙂 A kilo bude dole 🙂

  1. ladaB napsal:

   Přilepit úsměv na tvář 🙂 :-), to se mi líbí. Já to sice nepotřebuji, mně stačí málo k úsměvu a smíchu, ale ten můj je spíš “takový vážný” – haha, nejlíp řečeno, tomu bych to nalepila hned…. hihi
   Jinak porce zmenšené mám dávno, na rotopedu jsem dojela “až do Atén” 🙂 a optimista jsem asi od narození. No – a co … bůček nejím a stejně jsem ženská “krev a mlíko” …….doufám, že jsem vás aspoň některé pobavila :-).

 3. bobalka napsal:

  No jo, když pro někoho je zdravá potravina i bůček :D.
  Já si myslím, že každá rodina má své a i kdybych se jim snažila sebevíc tlačit zdravé jídlo, stejně si dají něco sami.

 4. ladaB napsal:

  Každý má své tělo nastaveno na určené nesení svých kil :-). Někdo může sníst co chce a nic se neděje. Někdo se snaží jíst málo, a je nu to stejně houby platné. Pomůže jen sníst denně tolik kalorií, aby se stačily za den “spálit”.

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Sirup z rakytníku je plný vitamínu C
Magazín o zdraví vám poradí
Rybářská dovolená v Jižních Čechách
Kvalitní víno pro slavnostní příležitost

Zážitkové menu v zámeckém hotelu Chateau St. Havel ****


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem. Odpočiňte si při svíčkách a v krásném stylovém proštředí s vynikající kuchyní.

Hledal jsem a tak zde vidím

Rubriky

Nové články