Konec roku je spojen s různými oslavami, večírky a prohýřenými nocemi.

Závěrem roku se na nás doslova valí různá setkání a rozlučky se starým rokem. Ne vždy se ale po takovém rozbouřeném večírku cítíme dobře. Je to jednoduché, z neodbouraného zbytku alkoholu se v těle vytvoří látka zvaná acetaldehyd, která doslova a do písmene otráví naše buňky. V hlavě nám klepají. „permoníci” a žaludek je jak na vodě.
Mezi lidmi koluje pár osvědčených receptů, jak si alespoň trochu ulevit od takových problémů, když už jsme si to hezky včera zavařili.

 1. Vydatná polévka
  Přemíra alkoholu odčerpá z těla množství minerálů, je nutné je co nejdříve doplnit. Pomůže kvalitní hovězí vývar, do kterého přidáme čerstvou kořenovou zeleninu a hlavně česnek. Takovým účinným vyprošťovákem může být i klasická pořádná česnečka.
 2. Bylinky
  Po alkoholové noci je tělo dehydratované. Nutně potřebuje doplnit tekutiny, nejlépe vodu s citronem nebo bylinkový čaj. Pokud hodně bolí hlavička, tak ideální je použít řimbabu, ale uklidňující je i meduňka, máta nebo heřmánek.
 3. Jedlá soda
  Na žaludeční nevolnost je vhodný roztok vody s jedlou sodou, ta sníží překyselení žaludku
 4. Jíl a uhlí
  Na trávicí potíže velmi účinně zabírá živočišné uhlí nebo čištěný jíl. Pohlcují škodliviny a nadbytečné trávicí šťávy.
 5. Zázvor
  Při kocovině dokáže fungovat jako skvělý lék, mírní totiž nevolnosti. Stačí jen ho nastrouhat, zalít horkou vodou, nechat odstát a pak pomalu vypít.
 6. Tučná jídla
  Je to zvláštní, ale pokud vás bolí jen hlava a trávení máte v pořádku, tak si udělejte třeba vejce na slanině. Tuk obalí stěny žaludku a dodá energii. Tím se také přispěje k normalizaci neuropřenašečů v mozku. Hlavince se tak uleví.
 7. Vitamíny
  Alkohol je pěkný  zloděj, okradl totiž organismus o vitamíny. Šumivé tablety jsou také účinné. Nejlepší je směs multivitamínů a rozpuštěného hořčíku. Pokud toto nemáte, tak zkuste hořčík v kombinaci vitamínu C, B.
 8. Kysané zelí
  Obsahuje látky, které působí nadměrné produkci žaludečních šťáv, ty jsou právě příčinou nevolnosti při nadměrném pití.
 9. Med
  Chudáci játra, jsou po takzvané opici plně zaměstnána, jak odbourávají alkohol, že zde vázne uvolňování zásobního cukru, který organismus rychle potřebuje. Skvělým pomocníkem je právě med.

Zkrátka, ať půjdete pít s Mírou nebo raději pijte s mírou a pokud náhodou po bouřlivém večírku přijde krize, nezapomeňte na některou z našich rad.

 

4 komentáře u „Bujaré večírky“

 1. Vera napsal:

  Za mládí jsme to občas přepískli a druhý den byl bolehlav. Nesnášela jsem ta rána, kdy jsem měla žízeň, pila jsem vodu a vůbec to nepomáhalo. Nejlepší na kocovinu byla česnečka.

 2. Roman Jakl (Rojak) napsal:

  Na každého funguje něco jiného a nejúčinnější je vůbec s alkoholem nezačínat.

 3. ladaB napsal:

  Večírků a různých srazů jsem si užila dost, a přiznávám, že jsem nebyla nikdy opilá tak, abych potřebovala pomoc. Naštěstí jsou děti dost zodpovědné, že nevím o tom, že by se někdy opily. Obzvlášť teď, když mají rodiny.

 4. bobalka napsal:

  Hi hi, to už mám asi za sebou, ale vím, že manželovi vždycky pomohla čistá česnečka. Moji kluci zase po flámu, jen minerálku a to jen po douškách. A já si snad ani nepamatuji, že bych se někdy opila tak, aby mi bylo špatně. Asi mám dobré trávení. 😀

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články