Česnek patří mezi zdravé přírodní suroviny

Již naši předkové věděli, že konzumace a různé úpravy česneku jsou pro zdraví velmi prospěšné. Pravdou je, že bohužel ne každému prospívá a ne každý miluje jeho vůni. A to platí obzvláště, když se nemůžeme zbavit silného odéru z úst.

Co se zápachem česneku dělat

Už několikrát jste si vyčistili zuby, vypláchli ústa ústní vodou, sežvýkali snad ty nejsilnější mentolové žvýkačky a stále cítíte ten česnekový dech? Babské rady v tomto případě spěchají na pomoc a rozhodně stojí za vyzkoušení.

  1. hlávkový salát a jablíčko – redukuje česnekový zápach na polovinu, ale i tak je to dobrá volba, jen je lepší tuto kombinaci sníst co nejdříve po česnekové pochoutce
  2. mléko – tentokrát na tom budete o trochu lépe, když vypijete skleničku plnotučného mléka, tedy úplně nejlepší by bylo pít mléko rovnou k česnekovému jídlu.
  3. citrónová šťáva – ta rozhodně zabere na česnek, který je prolisovaný, 1 lžička dokáže zneutralizovat nepříjemný dech.
  4. kadeřavá petržel – pokud ji máte po ruce, v syrovém stavu, tak máte zaručenou výhru
  5. lístky máty – není tak účinná jako petrželka, ale jak se říká lepší něco, než nic

Snad malou útěchou po takovém trápení Vám budiž to, že látka, která způsobuje česnekový zápach, chrání Vaše cévy.

Ale raději před schůzkou, důležitým jednáním nebo poradou se vyhněte česnekovým pochutinám. Ostatní nemusí mít s Vámi takovou trpělivost.

Jeden komentář u “Česnekový zápach”

  1. ladaB napsal:

    Česnek používám dost často, ale před návštěvou si ho radši odpustím :-), ale pomáhá hlavně mléko a citron do vody. To je vyzkoušené.

Napsat komentář

Nové články