Jak si usnadnit založení firmy a zřídit živnostenský list?

Úspěšnou pracovní dráhu si každý z nás představuje jinak. Jeden touží po kariéře v mezinárodní společnosti, pro dalšího je ideální cestou soukromé podnikání. Při něm si sice nemůžeme dopřát maximálně osmihodinovou pracovní dobu, ale na druhou stranu jsme svými pány. Jak dlouho budeme pracovat a kdy si dopřejeme dovolenou, záleží jen na nás; samozřejmě ale musíme dokázat uspokojit požadavky našich zákazníků.

Jak začít podnikat?

Ti, co se chtějí pustit do samostatného podnikání, by měli mít jasnou představu o sféře své působnosti. Budoucí podnikatelé v oblasti poskytování služeb tedy musí mít připravenou alespoň základní koncepci jejich rozsahu, živnostenský list a obchodníci by zase měli mít představu o nabízeném zboží a formě jeho prodeje zákazníkům. Bez vize a schopnosti zdárně ji převést do reality to rozhodně nepůjde. Navíc jsou nezbytné také organizační schopnosti a sebekázeň.

Zapomínat na formální stránku věci se nevyplácí

Pokud se nechceme záhy dostat do konfliktu se zákonem, musíme před započetím činnosti vyřídit veškeré formality. Nejdůležitější je získání živnostenského listu; bez něj se v žádném případě do legálního podnikání pustit nemůžeme.

Pro mnoho oborů činnosti nám budou stačit volné živnosti, u kterých nejsou stanoveny speciální požadavky na odborné vzdělání a dosažený počet let praxe. U některých náročnějších oborů ale budeme muset dosažení požadované kvalifikace doložit, případně si najít odborného zástupce, který podmínky splňuje a získá živnostenský list.

Živnostenský list

Proč svěřit založení volné živnosti nebo s.r.o. profesionálům?

Když chceme získat živnostenský list, musíme navštívit hned několik úřadů a vyplnit celou řadu formulářů. Celou agendu za nás ale mohou vyřídit profesionálové. A pokud chceme mít jistotu, že nevystavujeme riziku rodinný majetek, můžeme jim svěřit i založení s.r.o.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články