Potřebujete se uvolnit, vyzkoušejte relaxační masáže

Jednou z nejlepších cest jak nabrat nové síly je podstoupení relaxační masáže, která slouží k celkovému odpočinku a regeneraci ztuhlého svalstva. Tato metoda je velice oblíbená u lidí, kteří jsou pod velkým tlakem a zažívají stresové situace. Má totiž pozitivní účinky nejen na fyzickou únavu, ale i na duševní stav pacienta.

Léčivé účinky klasické relaxační masáže jsou známy již od 5. tisíciletí př.n.l

Nejen, že okysličuje krev, podporuje metabolismus a aktivuje lymfatický systém, ale zlepšuje i výživu tkání a regeneruje celé tělo.

klasická relaxační masážJe doporučována při fyzickém vyčerpání, poúrazových stavech, při rekonvalescenci nebo při chronických bolestech. Její význam je nejen léčebný, ale i kosmetický a psychologický. S využitím teplých olejů, emulzí, vonných esencí a relaxační hudby tak masér vytvoří prostředí, ve kterém se cítíte velmi příjemně.

Klasickou regenerační masáž jsem podstoupila při jarní dovolené v hotelu Elegance, který se nachází v centru Šumperka.

Jelikož se jednalo o mou úplně první zkušenost, vůbec jsem netušila, co čekat. Útulná místnosti a klidná hudba, která se linula kolem, vytvořily velmi uklidňující atmosféru. Hned na začátku jsem se cítila lehce a uvolněně. Masér používal speciální hmaty – tření, roztírání, hnětení a chvění svalů. Celou dobu byla ve vzduchu cítit decentní vůně vonné esence. Při celkové masáži byly nejdříve hmaty aplikovány na šíji, záda, hýždě a dolní končetiny. Potom jsem se dle návrhu maséra otočila na záda, kde masáž pokračovala na nohou, břiše, dekoltu a pažích (u mužů se masíruje i hrudník).

Masáž ramen

Když procedura skončila, ležela jsem ještě několik minut na lehátku, aby si tělo pořádně odpočinulo a zrelaxovalo se. Masér mě poté ještě upozornil, že bych po zbytek dne měla mít klidovější režim a že bych měla dodržovat pitný režim. Z těla se totiž v průběhu masáže vyplavují toxiny. Díky této metodě jsem získala pocit regenerace, uvolnění a dodala mi více energie.

Více informací o masážích na webu Zdravý blog

Stejně jako před kteroukoliv jinou masáži je velmi důležité informovat svého maséra o svém zdravotním stavu. Tato procedura se totiž nedoporučuje například při horečce, křečových žilách, srdečních onemocněních apod. Pokud si budete relaxační masáž dopřávat pravidelně, snížíte nahromaděné napětí, ulevíte bolavým zádům a naberete nové síly. Neváhejte a nechte své tělo hýčkat.

Breussova masáž pomáhá zlepšit stav páteře

2 komentáře u „Klasická relaxační masáž vám uvolní tělo a svaly“

  1. babicka11 napsal:

    Masáže jsou fajn, ale musí se od začátku opatrně, aby ještě nakonec neuškodily ….

Napsat komentář

Nové články