Potřebujete se uvolnit, vyzkoušejte relaxační masáže

Jednou z nejlepších cest jak nabrat nové síly je podstoupení relaxační masáže, která slouží k celkovému odpočinku a regeneraci ztuhlého svalstva. Tato metoda je velice oblíbená u lidí, kteří jsou pod velkým tlakem a zažívají stresové situace. Má totiž pozitivní účinky nejen na fyzickou únavu, ale i na duševní stav pacienta.

Léčivé účinky klasické relaxační masáže jsou známy již od 5. tisíciletí př.n.l

Nejen, že okysličuje krev, podporuje metabolismus a aktivuje lymfatický systém, ale zlepšuje i výživu tkání a regeneruje celé tělo.

klasická relaxační masážJe doporučována při fyzickém vyčerpání, poúrazových stavech, při rekonvalescenci nebo při chronických bolestech. Její význam je nejen léčebný, ale i kosmetický a psychologický. S využitím teplých olejů, emulzí, vonných esencí a relaxační hudby tak masér vytvoří prostředí, ve kterém se cítíte velmi příjemně.

Klasickou regenerační masáž jsem podstoupila při jarní dovolené v hotelu Elegance, který se nachází v centru Šumperka.

Jelikož se jednalo o mou úplně první zkušenost, vůbec jsem netušila, co čekat. Útulná místnosti a klidná hudba, která se linula kolem, vytvořily velmi uklidňující atmosféru. Hned na začátku jsem se cítila lehce a uvolněně. Masér používal speciální hmaty – tření, roztírání, hnětení a chvění svalů. Celou dobu byla ve vzduchu cítit decentní vůně vonné esence. Při celkové masáži byly nejdříve hmaty aplikovány na šíji, záda, hýždě a dolní končetiny. Potom jsem se dle návrhu maséra otočila na záda, kde masáž pokračovala na nohou, břiše, dekoltu a pažích (u mužů se masíruje i hrudník).

Masáž ramen

Když procedura skončila, ležela jsem ještě několik minut na lehátku, aby si tělo pořádně odpočinulo a zrelaxovalo se. Masér mě poté ještě upozornil, že bych po zbytek dne měla mít klidovější režim a že bych měla dodržovat pitný režim. Z těla se totiž v průběhu masáže vyplavují toxiny. Díky této metodě jsem získala pocit regenerace, uvolnění a dodala mi více energie.

Více informací o masážích na webu Zdravý blog

Stejně jako před kteroukoliv jinou masáži je velmi důležité informovat svého maséra o svém zdravotním stavu. Tato procedura se totiž nedoporučuje například při horečce, křečových žilách, srdečních onemocněních apod. Pokud si budete relaxační masáž dopřávat pravidelně, snížíte nahromaděné napětí, ulevíte bolavým zádům a naberete nové síly. Neváhejte a nechte své tělo hýčkat.

Breussova masáž pomáhá zlepšit stav páteře

2 komentáře u „Klasická relaxační masáž vám uvolní tělo a svaly“

  1. babicka11 napsal:

    Masáže jsou fajn, ale musí se od začátku opatrně, aby ještě nakonec neuškodily ….

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články