V žádné koupelně se neobejdeme bez správně zvolené a odolné sanitární keramiky. V dnešní době je na trhu poměrně velký výběr moderních produktů, což nám umožňuje správnou volbu. Ačkoliv moderní technologie přináší stále novinky, nejvíce se setkáváme se sanitární keramikou, ale pozadu nezůstává ani smaltovaná ocel nebo akrylát. Hodně záleží na velikosti samotné místnosti, podle toho se rozhodujeme o dalších možnostech vybavení. Nicméně samotná koupelna může být oázou a dodat nám vzpruhu jak fyzickou, tak psychickou. Stačí správně vybrat a sladit barvy obkladů a dlažby, doplňků, ale zároveň i samotného vybavení.

Sprchové kouty jsou praktičtější, než vany

Především jsou úspornější na spotřebu vody, v malé koupelně nám ušetří prostor, a zároveň nám poskytnou větší komfort. V nabídce je několik možných druhů, provedení a velikostí.Sprchové kouty Podle odborníků pro pohodlné sprchování postačí rozměr metr na metr. Pokud si ovšem budeme chtít ještě zvýšit pohodlí a umístit dovnitř například sklopné sedátko nebo relaxační masážní panel, tak je lepší počítat s pár metry navíc. Také podle umístění si můžeme vybrat samotný tvar, výšku a provedení. Velkou oblibu získaly sprchová kouty s názvem „walk-in“. Jedná se jednoduché provedení bez vaničky, se správně vyspádovanou podlahou a sprchovým žlábkem. Největší výhodou takového sprchového koutu je bezbariérový přístup, který usnadní sprchování tělesně postiženým nebo starším osobám.

Vaničky jsou stále v kurzu

Sprchové kouty s vaničkou jsou stálou, velmi oblíbenou klasikou. Zde výrobci nabízí široký výběr a nabízí vaničky z různých materiálů, mohou být keramické, akrylátové, z umělého mramoru nebo smaltované.

Největší poptávka je po umělém mramoru a akrylátu

Umělý mramor vede ve výběru sprchových vaniček, vyznačují se především hladkým a rovným povrchem, vaničky jsou velmi pevné a stabilní, neprohýbají se, jako bonus tlumí hluk odrážející se vody ode dna. V dnešní době není problém si zvolit i její provedení, zda nám bude více vyhovovat instalace přímo do podlahy nebo vaničku postavíte na nožičky a obezdíte ji vhodným materiálem nebo zakryjete panelem. Následující jsou akrylátové vaničky, které mají velmi podobné vlastnosti, jen jsou cenově dostupnější. Sprchové kouty s vaničkami se lépe udržují v porovnání se sprchovými kouty s vydlážděnou podlahou, kde je nutné udržovat i spáry.

Vybíráme sprchový kout

Zde musí být na prvním místě jeho praktičnost a také celková dispozice koupelny. Dále upřednostňujeme, abychom si sprchování skutečně komfortně užili, zde rozhoduje mnoho dalších aspektů, každý z nás bude preferovat něco jiného.

Vybrat si můžeme podle konstrukce:

  • Rámové – skla jsou zasazena do obvodové konstrukce a mají svislé výztuhy.
  • Polorámové – s odlehčeným rámem – bez svislých nebo naopak bez vodorovných profilů. Nejčastěji se tento druh objevuje tam, kde jsou posuvné dveře.
  • Bezrámové – pouze sklo uchycené panty. Místo rámu zde máme k dispozici kování, kvalitní úchyty nebo zkrátka jiné prvky, které podporují celkovou stabilitu.

Výplně:

  • Sklo –  jedná se o bezpečnostní sklo,  můžeme si pořídit čiré, matné nebo i vzorované.
  • Plast – tato výplň je umístěna do plastových rámů, v nabídce je například lamelová úprava, ta tvoří většinou také shrnovací část dveří.

Dveře:

  • Posuvné otevírání – je to výhodné, jelikož nevyžaduje žádný jiný větší prostor a voda neproniká na zem.
  • Zalamovací otevírání – také se řadí mezi oblíbené a efektivní, bez většího nároku na prostor.
  • Pantové, otočné otevírání – zde již potřebujeme mít dostatečné místo.
  • Shrnovací otevírání – lamelový systém, který je také nenáročný.

Variant je skutečně mnoho a záleží na našem výběru, nicméně u skleněné výplně vždy oceníme sklo s úpravou proti usazování vodního kamene.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články