Odkazy

Internet na doma

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Domov a bydlení

 

Poskytovatelé hypoték postupně zpřísňují pravidla pro poskytnutí úvěru a spočítat hypotéku na online kalkulačce ještě neznamená, že hned hypotéku dostanete. I to je jeden z důvodů, proč změnou způsobu poskytování úvěrů reagovaly i stavební spořitelny, které si chtějí z velkého krajíce úvěrů také ukrojit větší podíl.

Některé stavební spořitelny proto nabízejí “něco jako hypotéku”. O co jde? Prostě si jen podle zákonných podmínek uzpůsobili způsob poskytování a splácení úvěru ze stavebního spoření a teď se poskytovaný úvěr tváří jako hypotéka. Splácíte od začátku anuitně (úroky i svůj dluh) a neřešíte nic ohledně překlenovacího úvěru, jak tomu bylo i dříve a platíte jen jednu splátku, takže neřešíte ani dospořování do stavebka.

Využít nabídku stavební spořitelny nebo si raději spočítat hypotéku

Záleží na tom, kolik peněz potřebujete, na co je potřebujete a jaké máte plány do budoucna. Podle toho se pak posuzuje, jaký způsob je vhodný právě pro Vaše potřeby. Ne vždy se totiž hodí hypotéky a ne vždy se hodí úvěr ze stavební spořitelny. Proč? Protože ne vždy potřebujete vysokou částku, ne vždy je splněn účel pro poskytnutí úvěru, ne vždy je vhodná zástava na nemovitosti. Nabízejí se i další důvody pro a proti jednotlivým nabídkám, proto se řeší vše až na základě konzultace před podáním žádosti.

Spočítat hypotéku je snadné, splnit podmínky už těžší

Jak jsem již uvedl, na internetu je k dispozici hned několik nabídek, kde si můžete nechat spočítat hypotéku a získat porovnání nabídek. Obecně pro Vás nemají online kalkulačky žádnou výhodu, protože jde pouze o formuláře na sběr kontaktů. Na základě pár odeslaných informací totiž nelze přesně stanovit nabídku hypotečního úvěru. To s Vámi řeší až následně poskytovatel služeb v telefonickém rozhovoru a spousta z nich řeší bohužel pouze tu hypotéku. Správný hypoteční specialista s Vámi řeší i vše ostatní okolo, vyhledá vhodné nabídky, poskytne porovnání kalkulací nákladů atd. Prostě poskytne kompletní hypoteční servis, včetně asistence při plnění podmínek čerpání hypotéky. Zjistí si od Vás i informace o dalších závazcích, potřebách a plánech a podle toho pak uzpůsobí nejen hypoteční úvěr, ale hlavně najde možné úspory ve zbytečných výdajích.

Jak tedy postupovat? Jednoduše. Obraťte se na odborníky a nechte si poradit, jaká varianta úvěru je ideální přesně pro Vás a podle poskytnutých informací se pak lépe rozhodnete, kterou variantu a řešení si zvolíte. Opravdový odborník se pak postará o vše potřebné a proto nemusíte řešit papírování, obíhání úřadů, bank a tím pádem ušetříte nejen peníze, ale hlavně i čas, který pak věnujete své rodině nebo svým zájmům.
Autor: Petr Pařízek – hypoteční specialista

2 komentáře na „Necháte si spočítat hypotéku nebo raději úvěr ze stavebního spoření?“

  1. ladaB napsal:

    O tomto způsobu jsem nikdy neuvažovala, střechu bychom taky potřebovali novou. Snad se to příští rok podaří a zaplatíme sami bez půjček.

  2. veruska napsal:

    Mám úvěr od Lišky. Splacený bude asi za tři roky. Potřebovala jsem peníze na střechu a úvěr od Lišky byl nejlepší řešení.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky