O čem je dentální hygiena? Nedělejte nevratné chyby

Návštěva ordinace dentální hygieny je čím dál tím oblíbenější. Spočívá především v preventivním vyšetřování, aby se předešlo závažnějším zdravotním onemocněním. Může také pomoci s estetikou a naučí vás, jak si správně vyčistit zuby.

V čem dentální hygiena spočívá?

Zpravidla se jedná o preventivní vyšetření, ačkoliv totiž máte pocit, že se o svůj chrup staráte špičkově, přesto může docházet k usazování nečistot, kterých se jen velmi těžko samostatně zbavit. Dentální hygienistka se tedy postará o odstranění zubního kamene, povlaku na zubech a případných dalších nečistot. Díky těmto úkonům dochází také k redukci bakterií v ústní dutině, snižuje se tak riziko vzniku zubního kazu či parodontózy.

Jak probíhá první návštěva?

Při první návštěvě pracoviště dentální hygieny je hlavním krokem určit pacientovu anamnézu. Do té se zahrnují užívané léky, alergie, podstoupené operace, choroby a kouření. Poté následuje vyšetření chrupu a okolních měkkých tkání. Je nutná podrobná prohlídka, zkoumá se tak stav dásně, sliznice i jazyka. Důležité je také prověřit kvalitu případných výplní, pevnost zubů, defekty skloviny, přítomnost protetických ošetření a podobně. Na základě všech těchto důležitých informací se pak může přistoupit k léčbě.

Jak dlouho ošetření trvá?

Doba trvání návštěvy v ordinaci je velmi individuální. Zpravidla záleží na stavu vašeho chrupu a kvalitě čištění. Jestliže se tedy o své zuby staráte perfektně, pak v ordinaci strávíte minimum času a půjde pouze o rychlé vyšetření, naopak pokud vás trápí nějaký problém, vyšetření se může protáhnout na několik desítek minut. Obzvláště pokud máte problémy s dentální hygienou, měli byste návštěvě odborného pracoviště věnovat velkou pozornost, můžete tak předejít horším onemocněním. Standardně byste ošetření měli absolvovat alespoň dvakrát ročně.

Náš úsměv toho o nás prozradí mnoho, věnujte proto pozornost péči o něj, abyste svůj chrup udržovali zdravý a krásný.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články