Zdravý mízní systém je zkrátka klenot.

Zima byla příliš dlouhá a bohužel i náš organismus nastřádal spoustu škodlivin, s kterými by bylo dobré rázně zatočit. V některých případech za naše zdravotní problémy a přibírání na váze může lymfa, kterou je třeba rozhýbat.

Komu z nás se někdy neudělal puchýř

Určitě všichni víme jak potvůrka vypadá a jak také bolí. Mnohdy to nevydržíme a nafouklou kůži, plnou tekutiny rázně propíchneme. Právě to co vyteklo se jmenuje lymfa a představte si, že v našem těle se tvoří denně 3-4 litry této tekutiny. Zhruba 1 litr proudí lymfatickým systémem. Jeho součástí jsou lymfatické uzliny, které fungují jako vysoce účinné filtry. Právě ony zadržují veškeré škodliviny – bakterie, viry, bílkoviny, toxiny, ale i rakovinotvorné látky.

Pokud lymfa volně proudí, je prakticky všechno v pořádku a není se čeho obávat. Ovšem v opačném případu je zde problém a to ne malý. Otoky, bolesti hlavy, různé kožní onemocnění, celulitida, bolesti kloubů, zvýšená únava a vůbec nepochopitelné přibírání na váze se hlásí o slovo. A to se jedná pouze o lehčí potíže.

Na druhou stranu je pravdou, že problémy s lymfou má čím dál více populace. Je vcelku možné, že za vším se také schovává stres, kterého opravdu není málo. Dále špatná strava, málo tekutin a nedostatek pohybu. Problém je, že mízní systém nemá žádnou svoji pumpu v záloze, aby se sám rozproudil.

Musíme se vydat do boje my sami

Samozřejmě pohyb je to nejlepší, co můžeme udělat. Nejvíce se doporučuje cvičení na trampolíně, které podporuje volné proudění lymfy. Pokud Vám zdravotní stav nedovoluje pohyb, tak by bylo dobré absolvovat lymfatickou masáž neboli lymfodrenáž. Někteří lékaři ji dokonce předepisují jako léčebný proces.

Pokud jste se rozhodli, že zkusíte si jen tak poležet zhruba 1-1,5 hodiny a necháte se jemně hladit, tak jste udělali dobře. Nejprve, než si ulehnete na masérský stůl, tak se přesvědčte, že daná osoba má v oboru zkušenosti, případně má certifikát.

Zapomeňte na lymfatické kalhoty a podobné pomůcky, které možná přinesou nějakou úlevu, ale ne efekt. Zkušený masér Vám totiž pomocí speciálních hmatů postupně odvede lymfu až do oblasti klíčních kostí, kde přejde do krevního oběhu. Krev se postará o další proces a pěkně ji vyprovodí přes ledviny pryč z těla.

 

Zázrak se stal realitou

Oteklá lýtka mizí, kalhoty, co jste sotva dopnuli, mají v pase ještě rezervu. Teď ale musíte mít na paměti, že lymfatický systém pracuje 20 x rychleji a musíte hodně pít, nejlépe čistou neperlivou vodu nebo zelený a ovocný čaj. Je to z toho důvodu, že podporujete vylučování škodlivin z těla.

Pomohou i bylinkové čaje

Lymfu rozproudí echinacea, petržel, koriandr a kozinec. Vyhněte se obepnutému oblečení, to platí například i pro ženy, co mají špatně padnoucí podprsenky. Při sprchování můžete vyzkoušet systém střídavé sprchy. To neznamená, že si s sebou vezmete partnera a budete se střídat o sprchovou hadici – to pak by mohlo rozproudit jiný systém. Jedná se o střídání teplé a studené vody.

Tak si tak říkám, škoda, že do nás nejde píchnout, jako do toho nateklého puchýře a všechno je rázem pryč…..

Jeden komentář u “Přibíráme ze vzduchu – něco bude špatně”

  1. ladaB napsal:

    Asi před 12 lety jsem absolvovala přístrojovou lymfodrenáž na doporučení lékaře v důsledku chronické žilní nedostatečnosti. Měla jsem navlečeny kompresní kalhoty, které byly sestaveny ze vzduchových komor a ty se střídavě nafukovaly. Byly nastaveny na určitý program a trvalo to zhruba hodinu. Bylo to příjemné a měla jsem pak dobrý pocit z lehkých nohou. Jezdila jsem na to 10 x, vždy 2 x v týdnu. Do Prahy na Bulovku mě vozil syn, cesta tam do kopce a pak z kopce po zánětu žil mi by mi pěšky nedělala moc dobře. Dřív mi také dost otékaly kotníky, což teď vůbec neznám. Kdo má problém s otékáním nohou, měl by to zkusit, pomůže to.

Napsat komentář

Nové články