Search

.


Přijde jaro, přijde, zase bude máj, usmívá se slunce, usmívá se háj.

I když to tak nevypadá, konec února a začínají mrazy? Matka příroda se asi dost nevyváděla, tak to chce dohnat. Ale co my? My už chceme jaro. Zvykli jsme si na teplejší zimu, a teď tohle! To už sis přírodo, mohla nechat na příští zimu. I když se to nezdá, sedmikrásky, krokusy, sněženky, stále kvetou a zahrada se začíná zelenat. Posezení venku ale ještě nejde, přece jen se už nechceme nalévat různými čajíčky proti nachlazení. Jedině takový grog by nás mohl ještě zachránit. Slunce už vytáhlo i lidi ven, jsou vidět maminky s kočárky a malými dětmi, i více starších lidí na procházkách, co se báli v zimě vystrčit nos ze dveří.

Včera se jedna paní v čekárně u doktora vyjádřila, co se v životě nadřela a teď jí zbylo jen chodit po doktorech. Ukázala jsem na svoji hůl, a řekla jí, že aspoň si dojde sama tam, kam potřebuje, i když je ode mě dost starší a že je na tom líp než já. Nakonec se i ona pousmála s díky za povzbuzení. Od doktora odcházela, jako by jí bylo dvacet…

Lidi si mají pomáhat i slovem, pokud cítí, že to ten druhý potřebuje. Podpořit potřebuje občas každý, i když si myslí, jak je silný.

Sluníčko se z nebe směje, i když je venku zrovna -14° a pálí na nás ostrými paprsky. Alespoň na čtvrt hodinky bychom mu ale měli nastavit tvář a nasbírat trochu vitamínu D a vyvětrali trochu hlavu. Je mi jen líto malých dětí, které musí ráno jít do školky. Ale zase bude líp :-).

 
5 x komentováno u “Přijde jaro, přijde, zase bude máj, usmívá se slunce, usmívá se háj.

 1. ladaB napsal:

  Včera se slunce opravdu hodně usmívalo, měli jsme tu odpoledne skoro 18° a konečně se dalo sedět venku. Přišla i návštěva (z paneláku), tak uvítala, že jsme už vybalili letní sezení. Taky byli pořád jen zavření doma.

 2. rojak napsal:

  No nějak mě ta letošní zima vybila. Už aby se opravdu oteplilo.

 3. ladaB napsal:

  Otepluje se, ale padá sníh a docela dost, to zas bude břečka :-(.

 4. matylda napsal:

  Konečně se otepluje 🙂 Dnes poprvé teplota v noci neklesla pod nulu 🙂

 5. bobalka napsal:

  Jaro, jak já se na něj neskutečně těším. U nás je zatím hluboká zima, sníh nemizí a na teploměru je pořád pod nulou. Snad vyjde předpověď a konečně bude lépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *