Search

.


Únor bílý – pole sílí

Únor bílý – pole sílí, jak praví pranostika. Mráz zlikviduje na poli všechny škůdce a měla by být dobrá úroda a prý, když kočka leží v únoru na slunci, poleze v dubnu za kamna. Necháme se překvapit, vždyť počasí se stále mění a co platilo před sto lety, nemusí být pravda dnes.

Už i u nás napadl sníh. Je mokrý, těžký, sotva se udrží, když nemrzne a teplota nejvíc -1°. Ale kdo ví, třeba vydrží a alespoň děti budou mít radost a postaví si letos prvního sněhuláka. Nejhezčí pohled je ale na zasněžené stromky a na okrasnou trávu. Tam se sníh udrží asi nejdéle. Zimu ráda nemám, tak zbývá jen se těšit na opravdové jaro, až se i stromy zazelenají a bude teplo. To zas nebude o různé výlety nouze a určitě se tu objeví víc článků o zážitcích z nich. Naši začali opět vyjíždět do zoologické zahrady, kde je stále něco nového k vidění.

Můžete zajet i vy – každé pondělí mají děti od 3 – 15 let, studenti a důchodci vstup jen za 50 Kč, ti s průkazkou ZTP je vstup pouze za 1 Kč.


TAG


3 x komentováno u “Únor bílý – pole sílí

  1. ladaB napsal:

    Tak nakonec se to bude říkat i o březnu 🙂 …. padá sníh a všude je bílo ….

  2. Vera napsal:

    Do ZOO jezdím ráda, škoda, že to je jen jednou za čas.

  3. bobalka napsal:

    To máte pravdu babicko11, pohled na zasněžené stromy je krásný, ale jen za oknem. Já kdybych mohla, tak v zimě nevystrčím nos, na jaro se taky moc těším, už aby tu bylo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *