Ať už chcete utratit 50 000 Kč nebo milion, nákup nového hifi systému může být pro začátečníka značně matoucí. Zdánlivě nekonečné množství technického žargonu, zkratek a různých hudebních formátů vás nutí se rozhodovat a brání vám v dosažení vašeho původního cíle, kterým je dokonalý zvuk.

Jak začít s budováním hifi systému

Hifi systém se tradičně skládá ze tří základních komponent: zdroje, zesilovače a reproduktorů. Zdrojové komponenty zahrnují gramofony, počítače, přehrávače optických disků, jako jsou CD nebo BluRay, nebo streamovacích komponent, jako je Sonos, a služeb, jako je Tidal a Spotify, které vám umožní přehrávání hudby z internetu.

Zesilovače přijímají elektrický signál vytvářený zdrojem, zesilují jej a předávají reproduktorům, které jej mění na akustickou energii. Každá součást má důležitou roli a jedna nemůže fungovat bez druhé.

Na kvalitě záleží

Pokud chcete dosáhnout skutečně kvalitního zvuku, měly by všechny komponenty vašeho hifi systému spolu co nejlépe ladit. Záleží přitom nejen na takových detailech, jako je správné stínění kabelů, ale také na tom jaké typy zesilovačů a reproduktorů použijete. Bezezbytku přitom platí, že řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek. Nepomůže vám tedy super kvalitní a drahý zesilovač, pokud máte nekvalitní zdroj signálu nebo reproduktory a naopak.

Ověřte si kvalitu komponentů

Nejlépe si kvalitu komponentů ověříte, využijete-li hifi poslechové studia Praha, kde si můžete vybrané zařízení nejen poslechnout a vyzkoušet v dokonalém akustickém prostředí, ale také zakoupit.

Setkáte se zde s pohodovým a vstřícným personálem, který vám s výběrem nejvhodnějších hifi komponent rád pomůže. Přesvědčte se sami, na stránce https://www.htpshop.cz si můžete prohlédnout kompletní sortiment, a objednat se k návštěvě poslechového studia.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články