Dnes 7. dubna proběhla v Praze-Čakovicích 2 km dlouhá „Cesta pohádkovým lesem kolem světa za 80 minut“ – (podobné dle Julese Verna za 80 dní).

Terezka se velmi ráda zúčastňuje různých soutěží, tak proto i dnes se moc na pohádkový les těšila.

Pohádková trasa začala skládáním hlavolamů, zrovna tak, jak skládal známý Fogg od Verna, jako princezna Aša sbírala vysypané zlaťáky z písku, jako Ivan musela rozeznat jednotlivé vločky, jako dvorní písař Jia-Li složila horoskop pro svého pána a poznat, v které zemi žije, jako eskymák Atuat musela nachytat ryby, jako Letní bouře si zastřílela jako indiánka, jako Giuseppe musela složit pizzu a naposledy jako chytrá Aida měla poznat všechny země, kterými prošla.

Terezka splnila všechny úkoly s nadšením a ve finále si mohla vybrat odměnu z dárkové truhly, kde byly různé dárečky. Vybrala si jako princezna – hezký prstýnek, který ji bude tato cesta pohádkovým lesem, připomínat.

Nakonec si ještě počkala na malování na obličej, píši, že počkala, neboť bylo hodně dětí, co chtěly to samé. Navíc si vybrala složitější obrázek jednorožce. Ten se opravdu povedl a Terezka byla spokojená.

A co myslíte, jak jednorožec dopadl?

Umluvila rodiče, že ho smyje až zítra, chce ho ukázat kamarádkám ve školce. :-) Tak jen doufejme, že malování přes noc vydrží…….

Napsat komentář

Nové články