Střešní systém je nejzranitelnější částí budovy

Pokud se mu nebude věnovat řádná údržba a péče, tak bohužel životnost poklesne o řádku let. A to nezní moc povzbudivě. Je třeba kontrolovat poškození povrchu, krytinu, zdali nejsou porušené spoje a není poškozený samotný komín. Dokonce ani popraskání, případně puchýřky na hydroizolační fólii, nebudou věstit nic dobrého. Daleko lépe se bude kontrola provádět na ploché střeše, ačkoliv se takovému prvku ještě mnoho lidí brání. Dalším rozhodujícím faktorem budou klimatické podmínky, kdy v horách se přece jenom doporučují střechy s mírným náklonem.

Plochá střecha a její výhody

izolace ploché střechyV první řadě každého napadne panelák, pracovní budovy či sklady. V dnešní době je celkem normální a přirozené si pořídit plochou střechu i na rodinný dům.

Kvalitní izolace ploché střechy výrazně ušetří náklady na topení. Její původ začal s nástupem funkcionalismu. Postupně se odstraňovaly prostory, které byly zbytečné, a tím i více nákladnější na materiál.

A to bohužel šikmá střecha splňuje, jelikož vytváříme v podstatě něco navíc, co poté plně nevyužijeme.

Samozřejmě mezi lidmi panují dohady o tom, že se na ploché střeše drží voda a také sníh, což v podstatě stavbě neprospívá. Ale i zde jsou nějaké normy a neznamená to, že tento druh střechy bude úplně rovný, minimálně 2 % spádu musí zůstat zachována.

Moderní technologie

Rekonstrukce plochých střech spočívá v základní úpravě nové hydroizolace a správného zateplení. Tím pádem se zvýší komfort bydlení. V dnešní době se pracuje s vysoce kvalitním materiálem, což se skutečně projeví v samotném interiéru. Během topné sezóny nedochází k úniku tepla a zároveň dokáže udržet správnou teplotu v celém objektu.
Kvalitní izolace ploché střechy se projeví i v letních měsících, kdy nedovolí sluníčku proniknout dovnitř v plné jeho síle.

Vrchní část ploché střechy

Nejdůležitější je tepelná hydroizolace ploché střechy, která samozřejmě poskytuje největší ochranu celého objektu. Brání pronikání srážkové vody do dalších vrstev a tím i do obytných prostorů.
Mezi nejvíce používané patří hydroizolační pásy na bázi PVC nebo asfaltu. PVC fólie jsou na trhu velmi žádané.

Zateplení plochých střech přináší velké úspory do domácnosti i průmyslových objektů

Samozřejmostí je i zateplení střechy u bytových domů. Díky tomu, že se správným způsobem reguluje teplota, jsou znatelné nižší náklady na vytápění a celkový provoz domácnosti. Zateplení střechy zabraňuje srážení vlhkosti, a tím nedochází k šíření plísní. Bezpochyby prodlouží životnost samotného objektu, díky izolačním schopnostem ploché střechy.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky