5 tipů, jak zvládnout přijímačky bez stresu a úspěšně

Čekají vás přijímačky? Ať už se chystáte na gymnázium nebo jde o přijímačky na odbornou střední školu, je potřeba myslet včas na přípravu. Je skutečně naivní domnívat se, že to zvládnete jen tak „od boku“. I ti nejlepší studenti věnují přípravě často týdny či měsíce, protože testy jsou náročné a mívají specifické zadání. Jak to tedy zvládnout bez stresu a v pohodě?

Bez časového plánu to nepůjde

Jakmile znáte termín přijímaček, rozvrhněte si učení tak, abyste měli jistotu, že do termínu zvládnete probrat všechna témata a předměty. Vyplatí se začínat s tím, kde máte největší mezery a co vás stresuje nejvíce – budete mít dost času to dostudovat a procvičit nové učivo.

Vyhraďte si čas a místo

Nesnažte se do učení nutit tehdy, když víte, že to prostě nepůjde. Mnoho žáků má přes týden spoustu úkolů a aktivit a pokud by se měli ještě večer učit na přijímačky, bude to ztracený čas, kdy se stejně nebudou soustředit. Testy na přijímačky dělejte tehdy, když jste odpočatí, soustředění a máte prostor. Ideální se mohou zdát víkendy, ale ujistěte se, že nemáte na příštích pár měsíců víkendy plné výletů nebo setkání s kamarády.

Ujistěte se, jaké jsou požadavky

Pečlivě si projděte informace k přijímacímu řízení. Školy mají často na stránkách k dispozici testy a zadání z minulých let. Ty vám mohou hodně pomoci a dají vám představu o náročnosti celého přijímacího řízení.

Nebuďte na to sami

Pokud máte pocit, že nějaké látce vůbec nerozumíte nebo jste ji třeba ani ve škole nebrali, vyplatí se docházet na kurzy nebo si objednat nějaké online lekce či výuková videa. Kurzy vedou zkušení lektoři, kteří dovedou látku skvěle vysvětlit a předat, a vy máte možnost ptát se, abyste si byli jisti, že všemu skutečně rozumíte.

Procvičujte

Testy nanečisto a různá zkušební zadání vám dávají možnost simulovat reálné podmínky. Takových testů je dobré si udělat co nejvíc, abyste byli připraveni na skutečný průběh zkoušky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články