Řecko

Dominující letovisko balkánského poloostrova láká ročně miliony turistů. Mnoho ostrovů rozesetých po Egejském moři tvoří společně zemi, která má mnohasetletou historii. Pouze něco málo přes dvě hodiny trvá let z České republiky do Řecka. Tuto chvíli si můžete krátit pozorováním právě těch malých ostrůvků.

Turisty láká především průzračné moře a písečné pláže. Jedna z nejromantičtějších pláží světa leží na ostrově Zakynthos a jmenuje se Navagio. Dostanete se sem pouze loďkou. Svůj název nese podle vraku lodi, který na pláži uvidíte.

Pravoslavní Řekové jsou velmi pohostinní a mají výbornou kuchyni. Snad každý určitě někdy ochutnal baklavu, tsatsiki, řecké olivy, nebo alkoholický nápoj ouzo.

Turecko

Chce být současně na dvou kontinentech v jeden moment? Navštivte Istanbul. Chcete zažít krásnou dovolenou u moře?  Navštivte Tureckou riviéru. Města jako Antalya, nebo Alanya jsou cenově dostupná a zážitek nezapomenutelný. V letadle strávíte přijatelné 3 hodiny. Záleží, kterou část navštívíte.

Většina Turků jsou muslimové, proto respektujte jejich tradice a odměnou Vám může být pravá Turecká káva, nebo jiné pochutiny, na které je Turecko bohaté

Tunisko

Další vyhledávanou arabskou zemí z pohledu turismu je Tunisko. Severoafrická země, která je od ČR vzdálena cca 2 hodiny letu je vhodná především pro milovníky pláží a relaxování u moře. Rozsáhlé hotelové komplexy mají co nabídnout nejednomu návštěvníkovi.

Tunisko je z velké části tvořeno pouští a pískem. Sever je sice zelenější, ale i tak je spíše vhodný pro ty, kteří preferují relaxaci před aktivní dovolenou

Jedním z nejoblíbenějších jídel je kuskus. Tuniská kuchyně je však tvořena především z části francouzské a turecké.

Itálie

Země, která je pro Čecha téměř „za humny“. Letadlo Vás tam dopraví za necelou hodinu a půl a Vy se tak brzy můžete dočkat nezapomenutelných zážitků, které Itálie nabízí. Pro milovníky historie a kultury to bude především Florencie, Řím, Miláno. Pro romantiky to budou zase spíše Benátky. Za dobrým vínem cestujte na Sicílii. Zde je mnoho oblíbených letovisek.

Velká část jak východní (Středozemní moře), tak západní (Jaderské moře) části Itálie je tvořena plážemi. Itálie patří společně s Chorvatskem, Řeckem a Španělskem nejnavštěvovanější země. Zažijte italský temperament a jejich pohostinnost na vlastní kůži!

Itálie nám dala mnoho umělců, ale také skvělé pokrmy, jako například pizzu, špagety a z pochutin nejznámější dezert světa, tiramisu. Ke koupi čehokoliv vám postačí euro, kterým se v Itálii už řadu let platí.

Jeden komentář u “Kam na letní dovolenou? Tyto země táhnou.”

  1. ladaB napsal:

    U moře je všude pěkně, u moře jsme už byli a teď se spokojíme i s Mácháčem :-). Tam je taky pěkně :-).

Napsat komentář

Nové články