DRFG Davida Rusňáka vytvořila divizi s vlastní lékárenskou sítí. Nese název DRFG Medical a za její vybudování se zasloužil Rudolf Matějka.

Matějka zúročuje v DRFG Medical bohaté zkušenosti

V diskuzi s panem Matějkou jsme se dozvěděli, jak se k takové práci v DRFG dostal a jak je spokojený.

„Seznámil jsem se s Davidem Rusňákem a ani chvíli jsem neváhal přestoupit do DRFG. Zde jsem začal budovat divizi s vlastní lékárenskou sítí, nyní DRFG Medical. V Davidovi Rusňákovi jsem našel partnera, který je pro mě ohromnou autoritou,“ popisuje Rudolf Matějka.

Matějka založil firmu Mediox, která vytvářela software pro lékárny.V roce 2003 společnost prodal německému koncernu PHOENIX, ve kterém působil až do roku 2013. Poté, co poznal Davida Rusňáka, neváhal nasednout do letadla DRFG a budovat lékárenskou divizi Medical.

Lékárny po celé České republice

DRFG Medical vlastní 15 lékáren po celé České republice. V plánu je tento počet zvýšit do konce roku na 25. Cílem je především najít vhodnou lékárnu, kterou bude možné promptně odkoupit. Celý proces odkupu je časově náročný. Záleží také na prodávajícím, jak rychle bude ochotný spolupracovat.

Samoobslužné lékárny

DRFG se soustředí především na lékárny se samoobslužným prodejem. Lidé rádi vybírají, zajímají se a zjišťují si. Raději přijdou do obchodu a regály si sami projdou, mají možnost zboží porovnat a nákup si promyslet. Navíc se často přiklánějí k samoléčbě a o lécích se více informují.

Podle Matějky je při výběru lékárny také důležitá kvalitní lokalita a velká prodejní plocha. Lékárna však nemusí být nutně v nákupním centru. Inspirací je například lékárna ve Faustově domě v Praze. Ta je situovaná v areálu nemocnice.

Ideální lokalitou jsou menší obce se spádem kolem 3 500 lidí. Není podmínkou, aby se pobočka nacházela ve velkém městě. Cílem DRFG je zajistit lékárny, které budou dostupné i v malých městech.

Výrobky vlastní řady

DRFG Medical ve spolupráci s Výzkumným ústavem potravinářským a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze právě vyvíjí první výrobek vlastní řady. Bude se jednat o doplněk stravy na podporu hubnutí. Jeho složení bude unikátní a inovativní. Celá řada bude obsahovat až 60 výrobků v různých formách. Produkt by měl být na trh uveden ještě před Vánoci letošního roku.

Jeden komentář u “Lékárenská divize Rusňákovy DRFG Medical a výrobky vlastní řady”

  1. ladaB napsal:

    Nepatřím zrovna mezi lidi, co si regály sami projdou a nákup si mohou promyslet. Pokaždé, nebo skoro pokaždé na mě čeká “povoz”, není čas něco promýšlet ….doplňkům stravy na podporu hubnutí už moc nevěřím, vyzkoušela jsem všechno možné – ale pomáhá jen jedno – prostě jíst méně, málo příloh, nejíst sladké, tučné … :-).

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články