Letní pobyt v Karlových Varech bude stát za to

I když to není vždy při pohledu z okna zřejmé, přesto se příroda pomalu probouzí k životu a než se nadějeme, jaro se přehoupne do léta. A s tímto ročním obdobím přichází ke slovu nejen příjemné slunečné počasí, ale také letní pobyty, při kterých budete moci konečně načerpat ztracenou energii.

Objevte lázeňské dědictví

Zkuste letos vyrazit objevovat krásy Česka. Jedním z nejhezčích míst jsou bezpochyby Karlovy Vary se svou historií a bohatou kulturou. Dovolená v Karlových Varech vám umožní načerpat sílu, pořádně se zrelaxovat a užít si kombinaci pohody, příjemných vycházek i turistiky.

Historie, prameny, kultura

Karlovy Vary jsou nejznámějším lázeňským městem v ČR, které každý rok přiláká tisíce turistů z celého světa. Je také uvedeno na seznamu Světového dědictví UNESCO, a to zcela právem. Můžete zde vidět historické lázeňské budovy, kolonády, ale hlavně prameny termální vody, které vynikají svou jedinečnou léčivou silou.

Co nevynechat?

Ubytování v Karlových Varech vám dává řadu možností, kam vyrazit. Nejvíce památek najdete samozřejmě přímo v centru lázeňského města, ale i v jeho okolí je možné navštívit rozhledny a vyhlídky, které rozhodně stojí za návštěvu. Vynechat byste určitě neměli Císařské, Vřídelní, Sluneční nebo Alžbětiny lázně. Dále se vyplatí navštívit alespoň některé z řady nádherných kostelů a kaplí a samozřejmě si také lanovkou vyjet na rozhlednu Diana, odkud můžete vyrazit na okružní cestu po okolních pamětihodnostech.

Pokud už vás samotné město omrzí, vyražte i na výlety po okolí. Návštěvu si jistě zaslouží hrad Loket, který patří k těm nejkrásnějším v regionu. Podobně uchvacující je také zámek Kynžvart nebo Bečov nad Teplou. A pokud jste spíše na turistiku, přivítají vás Svatošské skály nebo výlet na Andělskou horu, kde můžete obdivovat starobylé zříceniny hradu. Letní pobyty se blíží, a proto si nezapomeňte včas rezervovat své ubytování na Hotel.cz.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články