Jak máme správně pečovat o pleť, aby vypadala stále svěží?

Každý z nás má rozdílnou pleť a to co pomáhá jednomu, druhému může uškodit. Nedávno nám přišel do redakce článek na toto téma a nás zajímá, jakou zkušenost s péčí o pleť máte vy, čtenáři. 

Každý z nás by se měl starat o svoji pleť a to se týká jak mužů, tak žen. Jsou vzácné výjimky, kde zapracovaly geny a v tomto případě se dá velmi těžko odhadnout i věk dotyčné osoby.

Postřehla jsem několik praktických věcí a ráda bych vám přinesla pár rad, jak být v naší péči o pleť efektivní. Moje slova budou směřována především k ženám. Určitě mi dáte za pravdu, že základem krásné a zdravé pleti je její důkladné odlíčení a vyčistění pórů.

Večerní péče o pleť

Na odlíčení make-upu a očí se mi osvědčil dvousložkový odličovací přípravek.

Na trhu jsou k dostání dva základní druhy:

 • s olejem – je sice lepší, ale samozřejmě nemusí být pro každou pleť vhodný
 • mohou se objevit různé alergické reakce, hlavně při citlivé pokožce
 • se silikonem – pokud je pleť přecitlivělá na čištění se složkou oleje, vyzkoušejte tuto variantu

Následně odlíčíme celý obličej, včetně očního okolí. Nyní přijde na řadu další krok.

Čistíme pleť

V posledních letech se hodně preferuje na trhu micelární roztok. Tento kosmetický přípravek důkladně čistí, ale nedráždí pokožku. Obsahuje takzvané micely – což jsou mikroskopické olejové molekuly rozpuštěné ve vodě. Fungují naprosto skvěle, asi tak jako magnet. Po přiložení na pokožku na sebe naváže nečistoty a neroznáší je dál. Výhodou je, že tento roztok mohou používat i alergici. Poté si můžete omýt obličej vlažnou vodou a přistoupit k dalšímu kroku.

Je třeba pleťové mléko

Není to nutné, ale můžete si jím pleť ošetřit. Takové mléko je jemné k vaší pokožce. Uleví jí z napětí a poskytne patřičnou výživu.

Sérum nebo krém na pleť

Já bych doporučovala sérum, je totiž podle mě více prospěšnější, ale záleží na typu pleti. Krém bych volila na noc, kdy dostane pokožka svoji výživu a odpočine si. Také bych věnovala pozornost výživnému krému podle hranice našeho věku, kdy krémy mají odlišné složení potřebných látek.

Vhodné je použít tak 1-2x týdně peeling

Vyzkoušejte gommage gel a rozhodně nebudete litovat. Jedná se o speciální čisticí gel s mikroperličkami, které mají schopnost na sebe nabalovat odumřelé kožní buňky. Nedráždí pokožku a dokonce se může používat každý den, protože nepoškozuje kožní film.

Ranní péče o pleť

Zde nebudeme mít tolik práce.  Ráno je vhodné pleť omýt pouze vlažnou vodou, jelikož si přes noc vytvořila svůj vlastní ochranný film. Podpoříme ho denním krémem, určeným pro náš typ pokožky.

Jak správně čistit pleť

Musíme být k naší pokožce citliví. Ke všem úkonům přistupujeme něžně, bez surového drhnutí. Kůže se chová podobně jako nafukovací balónek, který snadno při větším tlaku praskne. To by se mohlo stát i s naší pokožkou, kdy popraskají drobné žilky.
Určitě je důležité znát také obsah kosmetických výrobků, které používáme. Některé obsahují alkohol a ten naši pleť vysušuje a je prakticky nevhodným prostředkem pro čištění. To platí i v případě parfémových výrobků. Existují ještě i další složky, kterým by bylo dobré se raději vyhnout.

Potřebujete radu

Neváhejte se obrátit na profesionální kosmetičky. Mají své zkušenosti a mohou vám poradit, co je pro vaši pleť nejlepší. Podle doporučení můžete nakoupit přesně takové výrobky, jaké jsou nejvýhodnější pro vaši pokožku.

Děkujeme za tipy a rady.

A co vy čtenáři, jak jste na tom vy a vaše pleť? Jaké máte zkušenosti  a kde nakupujete prostředky pro čištění pleti? Podělte se s námi a pomozte ostatním při rozhodování.

 

 

 

4 komentáře u „Ženy, pečujete správně o svou pleť“

 1. bobalka napsal:

  Nejlepší kosmetika pro pleť je čistá voda, Používám jí celý život a nikdy jsem s pletí žádné problémy neměla, ani v pubertě. Teď občas použiji hydratační krém když cítím, že to potřebuji, ale na pravidelnost si nepotrpím. Používám krém z Oriflame.

 2. Vera napsal:

  Mám suchou pleť a tak používám pleťová mléka a krémy. Většinou od Avon.

 3. ladaB napsal:

  Moje maminka preferovala před různými krémy a “voňavkami” lepší mýdlo a vlažnou vodu. Nikdy neměla s pletí žádný problém. Drobné kousky prádla i některá letní trička přepírala v ruce v mýdlové vodě. Pamatuji, jak krásně voněly.

 4. ladaB napsal:

  Hodně let používám na pleť podkladový krém pod make-up Dermacol a večer odličovací, třeba od Garnier….jinak krémy moc nepoužívám, extra suchou pokožkou netrpím a krémy v oblibě nemám.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články