Současná společnost, ve které žijeme, nemá zrovna tu nejlepší vizitku. Lhostejnost, nezájem a sobectví bohužel patří k jejím nejvýraznějším atributům. Všichni se ženeme za svým vlastním prospěchem a při všem tom shonu, zmatku a hromadění majetku nestíháme vnímat nic jiného. Zapomínáme na všechno a všechny kolem.

Zaměřte se na ty nejmenší

Přitom by stačilo se na chvilku zastavit, abychom si uvědomili, že existují daleko důležitější věci, a že jsou lidé, kteří mají úplně jiné starosti. Lidé, kteří bojují s nemocemi, samotou, bolestí. Mnohdy se navíc jedná o ty, kteří těžkému životnímu údělu nedovedou sami vzdorovat – o děti. Pomoci jim lépe snášet jejich osud může přitom každý z nás. Mnohdy jde přitom o zdánlivé maličkosti, které jim zlepší náladu a prozáří den. To ostatně dokazuje i Divadelní spolek Ty-já-tr, který v rámci Divadelního projektu hraje vzdělávací představení pro děti z dětských domovů, nemocnic a mateřských a základních škol. Pomáhá je tak na chvíli vytrhnout z neradostné reality a přenést je do světa zapomnění, veselí a smíchu.

Pomáhejte a bavte se zároveň

Nezahálí dokonce ani o letních prázdninách, ba naopak. V rámci akce Putování s huculem vyráží kočovné divadlo již dvacátým prvním rokem na svou „štaci“. Inspiraci si bere u starých komediantů, po jejichž vzoru míří od vesnice k vesnici a formou dobrovolného vstupného vybírá peníze na dobročinné účely. Získaný obnos pak putuje na konto těch nejpotřebnějších, letos se z výtěžku může těšit nadace Helppes, která se věnuje výcviku pejsků pro zdravotně postižené osoby.

Má to smysl

Kulisy nádherné přírody v kombinaci s kulturním představením slibují nevšední zážitek, který ve vás bude rezonovat ještě hodně dlouho. Hledáte-li tedy inspiraci, jak začít „páchat“ dobré skutky, pak právě tady se vám naskýtá ideální příležitost, jak můžete přejít od slov k činům. A kdo ví, třeba inspirujete i ostatní. Pomáhat totiž může opravdu každý, a to bez ohledu na věk, vzdělání, zkušenosti nebo dovednosti. Stačí jediné – chtít. Tak neseďte doma, využijte krásného počasí, vyrazte se pobavit a ještě podpořit smysluplný projekt. Ty rozzářené dětské tváře za to totiž rozhodně stojí.

Má. Podporujeme i my, multimag.cz

 

 

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články