Současná společnost, ve které žijeme, nemá zrovna tu nejlepší vizitku. Lhostejnost, nezájem a sobectví bohužel patří k jejím nejvýraznějším atributům. Všichni se ženeme za svým vlastním prospěchem a při všem tom shonu, zmatku a hromadění majetku nestíháme vnímat nic jiného. Zapomínáme na všechno a všechny kolem.

Zaměřte se na ty nejmenší

Přitom by stačilo se na chvilku zastavit, abychom si uvědomili, že existují daleko důležitější věci, a že jsou lidé, kteří mají úplně jiné starosti. Lidé, kteří bojují s nemocemi, samotou, bolestí. Mnohdy se navíc jedná o ty, kteří těžkému životnímu údělu nedovedou sami vzdorovat – o děti. Pomoci jim lépe snášet jejich osud může přitom každý z nás. Mnohdy jde přitom o zdánlivé maličkosti, které jim zlepší náladu a prozáří den. To ostatně dokazuje i Divadelní spolek Ty-já-tr, který v rámci Divadelního projektu hraje vzdělávací představení pro děti z dětských domovů, nemocnic a mateřských a základních škol. Pomáhá je tak na chvíli vytrhnout z neradostné reality a přenést je do světa zapomnění, veselí a smíchu.

Pomáhejte a bavte se zároveň

Nezahálí dokonce ani o letních prázdninách, ba naopak. V rámci akce Putování s huculem vyráží kočovné divadlo již dvacátým prvním rokem na svou „štaci“. Inspiraci si bere u starých komediantů, po jejichž vzoru míří od vesnice k vesnici a formou dobrovolného vstupného vybírá peníze na dobročinné účely. Získaný obnos pak putuje na konto těch nejpotřebnějších, letos se z výtěžku může těšit nadace Helppes, která se věnuje výcviku pejsků pro zdravotně postižené osoby.

Má to smysl

Kulisy nádherné přírody v kombinaci s kulturním představením slibují nevšední zážitek, který ve vás bude rezonovat ještě hodně dlouho. Hledáte-li tedy inspiraci, jak začít „páchat“ dobré skutky, pak právě tady se vám naskýtá ideální příležitost, jak můžete přejít od slov k činům. A kdo ví, třeba inspirujete i ostatní. Pomáhat totiž může opravdu každý, a to bez ohledu na věk, vzdělání, zkušenosti nebo dovednosti. Stačí jediné – chtít. Tak neseďte doma, využijte krásného počasí, vyrazte se pobavit a ještě podpořit smysluplný projekt. Ty rozzářené dětské tváře za to totiž rozhodně stojí.

Má. Podporujeme i my, multimag.cz

 

 

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky