Změnu klimatu už nelze tváří v tvář extrémnímu počasí popírat

Možná také s obavami pozorujete extrémní výkyvy počasí, které v posledních letech zavítaly i do Česka. Naše, obvykle klidná, střední Evropa se stále častěji zmítá v návalech veder, ale také silných bouřek a orkánů, které naši předci neznali. Co je na vině? Vědci mají jasno – je to globální oteplování, které nabírá na obrátkách a stále je v nedohlednu nějaké řešení. Přesto se najdou tací, kteří klimatickou změnu zarputile popírají.

Je globální oteplování reálné?

Máte také pochybnosti o tom, zda se Země skutečně otepluje vlivem člověka a jeho aktivit? Vědci a největší světoví odborníci v tom mají jasno. Shoda skutečně panuje napříč vědními odvětvími i různými názorovými skupinami. Je jasné, že pokud něco nepodnikneme, možná již na sklonku tohoto století bude Země neobyvatelná. A takové vyhlídky nejsou ani trochu přehnané. Potvrzují to různé vědecké studie, které naznačují, že klimatická změna je zcela reálná a už je v procesu. Bez razantní proměny našeho uvažování to ale jistě nepůjde.

Podívat se realitě do očí

Chcete zjistit, jak si skutečně jako lidstvo stojíme? Odpovědí vám může být esej Deep Adaptation – A Map for Navigating Climate Tragedy od anglického profesora Jema Bendella. Není to rozhodně pozitivní čtení. Bendell v podstatě tvrdí, že na nějakou změnu našeho chování je už stejně pozdě a spíše bychom se měli snažit připravit se na to, co přijde. Nemá ale smysl mazat si med kolem pusy a ujišťovat se, že to nějak zvládneme.

Začít od sebe

Klíčové především je, aby každý jednotlivec převzal odpovědnost za své jednání a uvědomil si, že i na něm záleží, jak se bude globální oteplování dále vyvíjet. Změna musí začít u každého z nás a možností je celá řada. Začít se dá třeba tím, že budete nasávat pravdivé a relevantní informace a nebudete živit zprávy, které situaci záměrně zlehčují.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články