Rok 2018 přináší změny, na které by si měli motoristé dát rozhodně pozor.

Platit povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, by mělo být samozřejmostí. Bohužel ne vždy je to pravidlem. Mnoho motoristů tuto skutečnost podceňuje a to se jim nemusí od letošního roku vyplatit.

Když se podívám o pár let zpět, tak kdo si pamatuje rok 2009,  má v živé paměti, jak ČKP vybírala nekompromisně poplatky od majitelů, kteří pojistné naplatili. Tento takzvaný příspěvek nepojištěných byl vybírán do garančního fondu a z něho byly údajně hrazené škody způsobené neplatiči.

V roce 2014 Poslanecká sněmovna zrušila tuto povinnost a Česká kancelář pojistitelů musela přestat posílat výzvy majitelům. Problém byl v tom, že ČKP byla nekompromisní a vymáhala tento poplatek po všech majitelích. Auto bylo zkrátka zapsáno v registru, tak se předpokládá, že také jezdí po komunikacích, což nemusela být tak úplně pravda. “Inu ševče plať.”

Během těchto let mohli být překvapení i ti, kteří dokonce auto nevlastnili a nikdy neřídili, že se v jejich poštovních schránkách objevila výzva o zaplacení sankce. ČKP se obhajovala tím, že chyba byla ve špatném propojení databází Ministerstva dopravy a pojišťoven.

Kdo ví, jak to tenkrát všechno bylo, přesto to mnohé postihlo a to bohužel i tehdy, když opomněli zaplatit, protože nedostali složenku od pojišťovny. Sankce byly dost tvrdé a jednalo se o pokutu od 20,- do 300,- Kč za den podle typu vozidla. Což se řádově vyšplhalo na pěknou sumičku.

A co v roce 2015 skončilo, se v roce 2018 obnovuje. Takže motoristé pozor, veďte si v evidence pojištění Vašeho motorového vozidla, abyste nebyli pak překvapeni obsílkou ve schránce.
A sankce? Tak to opět bude záležet na typu vozidla a budou od 4,- do 563,- Kč na den. Co se týče osobních aut, tak bude záležet na objemu motoru a mělo by se jednat o poplatek od 30,- do 93,- Kč za den.

Takže motoristé, dejte si pozor a uzavřete zavčasu na vašeho dopravního miláčka pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Sankce za neplacení by Vás mohla stát více, než uzavřené pojištění.

4 komentáře u „Motoristé – pozor!“

 1. Vera napsal:

  Platit pojistku za auto je u mě samozřejmostí. Nechci platit pokutu.

 2. bobalka napsal:

  Bez pojištění by manžel autem nejel, a tak se o to stará sám, Já jen jezdím, když potřebuji.

 3. rojak napsal:

  Kdyby hlavně za ty peníze, které od nás vyberou udržovali cesty, ať se na nich dá jezdit. Teď třeba nedávno napadlo trochu sněhu a už z toho byla kalamita.

 4. ladaB napsal:

  Pojistka je pravidelně zaplacená, letos dražší asi o 200 Kč …

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články