Ježek bělobřichý? Ano, čtete opravdu správně máme ho doma.

Nejprve proč a jak mě to napadlo.

Původně jsme si pořídili králička, který ale bohužel na nemoc po dvou týdnech umřel. A jelikož jsme mu pořídili velké terarko tak jsem ho chtěla zaplnit, ale už ne králíčkem. Něčím co každý doma nemá.
Tehdy jedna kolegyně v práci měla pravě ježečka tak jsem se nechala inspirovat.

A tím to začalo. Hledáni a co nejvíce informaci o chovu atd…

Našla jsem spoustu chovných stanic, ano opravdu chovné stanice s ježečky ale tam byli ceny obrovské a to kolem 2000,- tohle bylo opravdu moc.
Nakonec jsme ježečka pořídili v Ostravě na Černé louce při farmařských trzích a to asi už nevím přesně ale stál kolem 800 Kč.
Samozřejmě jsme od majitele zjistili, co se dá, ať aspoň trošku víme co kupujme.

A je to tu hurá vezeme si ježečka domů.
Náš ježek už budeme mít 4 roky a můžu jenom doporučit. Ježeček je nenáročný jak finančně tak i časově. Jsou hodní a snadno se dají ochočit. Já mam 2 letou dceru a bez problému.
Ten náš, naše máme holčičku jménem bodlinka je zvykla do ruky a nechá si i hladit bříško. Dokonce i veterinář byl překvapeny jak je ochočená.

A teď něco o chovu pro zájemce:

ježek bělobřichý

My máme doma terárko ale jde i klec, jako podestýlku poživám dřevené hobliny.
V tomhle opravdu pozor, ať to jsou hobliny a ne prašně piliny. Ty nejsou vhodné z důvodu prašnosti, která leze ježečkům do očí.
Jako krmivo používáme kočičí granule a musí byt opravdu kočičí, jelikož ty pro psa nemají tolik výživy a Ježeček by pošel hlady. Ježci jsou hmyzožravci, takže ocení i různé červíky atd.  Pozor když je budete krmit červíky, jejich hovínka neskutečně smrdí. Proto jsem tento druh odbourala.

 

Občas koupit sušenou variantu a nahrazuju to vařeným kuřecím masem, zeleninou…

Mají moc rádi  ovoce.
Ale pozor ježčí strava nesmí obsahovat čokoládu, citrusové plody, ořechy, rozinky, cibuli, česnek, hrozny, koření a mléčné výrobky – tyto potraviny jsou pro ježky toxické!

Voda je samozřejmostí, já mám vodu v napajedle aby vydržela déle čistá. Kkdyž je v misce tak ježek do ní chodí a nevydrží tak dlouho čistá.
Jako pamlsek je dobrý piškot tady taky pozor, aby ježek moc nepřibral, obezita je pro ježka nebezpečná.
Ve svém teráriu nesmí chybět domeček kde se ježeček schová a spinká a něco pro aktivitu.
Běžecké kolo a další různé průlezačky.
My jsme si pořídili plastovou kouli, do které naší bodlinku dáme a ona si pak chodí v klidu po celém bytě. Nemusíme mít strach že někde zaleze.

Umístěni v bytě je nejlíp někde kde hlavně nefouká a je teplo. Jakmile je chladněji ježek má tendenci se zazimovat a to nesmí, protože nemá dostatečnou tukovou zásobu. Proto když se stane, že se zazimuje, musíme ho teplem probudit.

Jak jsem psala ježečka máme už skoro 4 roky a je to pěkně zpestření ráda si ho vezmu do ruky a ona se zamuchlá ke mně do deky a odpočívá.

Abych nezapomněla tihle ježci váží od 200g-700g.

Jsou to drobci, ne ti kteří lezou venku. Eva

2 komentáře u „Ježek bělobřichý“

  1. bobalka napsal:

    Ta je krásná, to by se líbilo i mě, ale máme doma křečky, rybičky a psa, tak to by asi nedělalo dobrotu.

  2. ladaB napsal:

    Ježek je moc hezké zvířátko, jako dárek pro dítě je určitě lepší, než třeba potkan, kterého mají známí doma. Ať Vám ještě dlouho dělá radost. Rodiče Nikolky koupili minikrálíčka, a už jim vyrostl přímo do obřích rozměrů. I tak se ale Nikolce líbí.

Napsat komentář

Nové články