Tesla, nejlepší elektromobil dnešní doby, je samo o sobě skvělé auto, až na tu cenu, která se pohybuje od 2,5 milion Kč do 3,3 milionu Kč.

Její výrobce Tesla Motors, sídlící v Americe, se specializuje převážně na automobily s elektromotorem. Tesla Model S dokáže dostat z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy a dokáže jet až 215 km/h. Baterie, která obsahuje 7 100 monočlánků má minimální poruchovost.

Elektromobily mají obecně výrazně menší poruchovost než auta se spalovacím motorem. Interiér nemá žádná tlačítka na palubní desce a vše se ovládá přes na výšku umístěný displej, který má zabudovaný on-line prohlížeč a navigaci od Google map. Nabíjení auta je trochu oříšek, domácí zásuvkou bychom auto nabili za 25 hodin, ale speciálními “superchargery” na pumpách se auto nabije za 30 min na 270 km jízdy. Tesla již po Evropě a USA buduje rychlonabíjecí stanice zvané “supercharger”, které jsou nutnost pro používání Tesly.

Určitě si myslíte, že to zní jak nějaké futuristické auto a máte pravdu. Vybudování všech superchargerů a pořizování takhle drahého auta asi nebude žádná běžnost a celý tento proces pár let jistě zabere. Tesla

Model S je určitě zajímavé a obdivuhodné auto, má mnoho kladů a kuriozit, ale kdo si bude chtít takového “mazlíčka” pořídit, bude muset zaplatit pořádnou sumu.

Autor článku : Jan Hotový

Foto:
Autor: Niels de Wit from Lunteren, The Netherlands – Tento soubor byl odvozen z  2013 Tesla Model S (11322176214).jpg: , CC BY 2.0, Odkaz

2 komentáře u „Tesla Model S, nejvyspělejší elektromobil dneška“

  1. Roman Jakl (Rojak) napsal:

    S elektromobily se to začíná rozjíždět, ale kdo si to za ty peníze bude moci dovolit. To už je jiná otázka.

  2. ladaB napsal:

    Krásné autíčko, krásná i cena. K čemu by mi ale byla možnost jet rychlostí 215 km/h,, když se to tu ani nemůže. A tak rychle bych jet ani nechtěla. Ale zajímavé je.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články